گونه های گوشت های فرآوری شده و مضرات هر کدام | بلاگ

گونه های گوشت های فرآوری شده و مضرات هر کدام

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

خرید اینترنتی گوشت
 

 

مصرف 
برخی گوشت های فرآوری گردیده می تواند به ضرر سالمی شما تمام شود و موجب خلل و بیماری در بدنتان شود در این مطلب به انواع این گوشت ها و مضرات هر کدام برای بدنتان اشاره می کنیم 

گوشت فرآوری گردیده به طور کلی ناسالم در لحاظ گرفته می شود . چون با بیماری هایی مانند سرطان و بیماری قلبی در مطالعات گوناگون مرتبط است . 

شکی نمیباشد که پردازش گوشت شامل بخش اعظمی از مواد شیمیایی مضر می‌باشد که به طور ارگانیک در گوشت جدید وجود ندارد . این مقاله نگاه دقیقی به اثرات گوشت پردازش شده بر روی سلامت دارد . 

گوشت 
پردازش گردیده چیست؟ 
گوشت فرآوری گردیده گوشتی هست که به وسیله نمک، دود دادن، کم آب کردن و یا این که بصورت کنسرو نگهداری و نگهداری می شود . 

تولیدها 
غذایی طبقه بندی به تیتر گوشت فرآوری شده عبارتند از: 
سوسیس سرخ کرده، هات داگ، کالباس . 

بیکن، ژامبون . 

گوشت شادی و به فعالیت آوری شده، گوشت گاو نمک زده . 

گوشت دودی . 

گوشت خشک شده، گوشت گاو کم آب شده در آفتاب . 

گوشت در مواد غذایی کنسروی . 

از سوی دیگر، گوشت که یخ‌زده گردیده است و یا تحت پردازش مکانیکی مثل برش و قاچ می‌باشد هنوز هم فرآوری نشده در حیث گرفته می شود . 

میل کردن 
گوشت پردازش شده با سبک معاش ناسالم مرتبط است 
مصرف گوشت فرآوری شده به طور مداوم با اثرات زیان آور بر تندرست مرتبط می باشد . 

به همین دلیل، تناول کردن میزان دوچندان گوشت فرآوری گردیده در در بین مردمان که دارنده عادات سبک زندگی ناسالم هستند شایع تر هست . 

در واقع، مصرف سیگار در در میان افرادی که اندازه متعددی از گوشت فرآوری شده می خورند شایع تر می‌باشد . و مصرف میوه ها و صیفی جات هم در آنها مضاعف ذیل تر می باشد . 

عمده مطالعات مشاهده ای در زمینه گوشت فرآوری شده و تندرست کارایی برای تصحیح این عامل ها دارااست . با این حال، این رویکرد ها هیچ گاه بدون نقص نمی باشد . 

رابطه هایی دربین گوشت پردازش گردیده و بیماری یافت شده است و تا حدی به این واقعیت هست که اشخاصی که گوشت پردازش می خورند تمایل به انجام شغل های ناسالم دیگر هم دارند . 

با این وجود، مطالعات همواره ارتباط توانا در میان مصرف گوشت فرآوری گردیده و بیماری های مزمن گوناگون را پیدا نمائید . 

گوشت 
پردازش گردیده با بیماری مزمن همپا است 
میل کردن 
گوشت پردازش گردیده با ارتقا خطر ابتلا به بخش اعظمی از بیماری های مزمن همپا می باشد که عبارتند: 
فشار خون بالا (هیپرتنشن) . 

بیماری های قلبی . 

بیماری انسدادی مزمن ریوی . 

سرطان معده و روده . 

مطالعات بر مصرف گوشت فرآوری گردیده در آدم تمامی در طبیعت مشاهده گردیده می‌باشند . 

آن ها می توانند نشان می دهد که افرادی که گوشت پردازش شده می خورند احتمال بیشتری برای گرفتن این بیماری ها را دارا هستند البته آنها نمی توانند ثابت نماید که گوشت فرآوری شده علت آنان می‌باشد . 

با این حال، شواهد قانع کننده می باشد زیرا ارتباط ها کارکشته و سازگار می باشد . 

علاوه بر این، کلیه این مطالعات در حیوان ها پشتیبانی می شود . برای مثال، مطالعات در موش نشان می دهد که تناول کردن گوشت پردازش شده خطر ابتلا به سرطان روده را ارتقاء می دهد . 

یک چیز شفاف هست که گوشت فرآوری شده دربردارنده ترکیبات شیمیایی زیان آور که ممکن هست خطر ابتلا به بیماری های مزمن را افزایش دهد . ترکیبات که به طور گسترده موضوع مطالعه قرار گرفته در اینجا مسئله دعوا می‌باشد . 

نیتریت، 
ترکیبات N-Nitroso و نیتروسامین 
ترکیبات N-nitroso مواد سرطان زایی می‌باشند که تصور می شود مسئول برخی از دلایل جانبی مصرف گوشت پردازش گردیده می باشد . 

آن‌ها از نیتریت ( نیتریت سدیم ) تشکیل شده هست که به محصولات گوشت فرآوری بیش تر شده هست . 

نیتریت 
سدیم به عنوان یک افزودنی برای 3 دلیل به کارگیری می شود: 
برای محافظت رنگ قرمز رنگ یا این که صورتی گوشت . 

به مراد بهبود عطر و مزه با سرکوب اکسیداسیون چربی . 

برای خودداری از رویش باکتری، بهبود طعم و کاهش خطر مسمومیت غذایی . 

نیتریت و ترکیبات مرتبط، مثل نیترات، نیز در غذاهای دیگر یافت می شود . به تیتر مثال، نیترات در مرحله تقریبا بالا در برخی از سبزیجات یافت می شود که چه بسا ممکن است برای سلامت دارای منفعت باشد . 

با این حال، تمامی نیتریت ها یکسان نیستند . نیتریت در گوشت فرآوری گردیده می تواند به ترکیبات مضر N-nitroso تبدیل شود که به نوبه خود با مطالعات گسترده نیتروسامین می باشد . 

گوشت فرآوری شده مرجع با اهمیت رژیم غذایی نیتروسامین میباشد . منابع دیگر عبارت از آب آشامیدنی آلوده، دود تنباکو و غذاهای ترش و شعف می باشد . 

نیتروسامین عمدتاً زمانی که محصولات گوشت فرآوری در معرض حرارت بالا ( بالای 266 ° F یا 130 جايگاه سانتی گراد )، مانند سرخ کردن بیکن یا کباب سوسیس تشکیل می شود . 

مطالعات در حیوان ها نشان می دهد که ممکن می باشد نیتروسامین نقش بیشتر ای در صورت گیری سرطان روده بازی کند . 

مطالعات مشاهده ای در آدم نشان می دهد که نیتروسامین ممکن است خطر ابتلا به سرطان روده و معده را افزایش می دهد . 

هیدروکربنهای 
یکسری رینگ ای معطر ( PAH ها ) 
گوشت دود اندود یکی از سابق ترین راه های مراقبت هست که اکثر زمان ها در ترکیب با نمک نتیجه یا این که خشک کردن استعمال می شود . 

این سبب ساز تشکیل مواد متفاوت به طور بالقوه زیان آور می شود . 
این شامل هیدروکربن های آروماتیک (PAH ها ) است 
PAH ها یک کلاس تبارک هستند که از سوختن مواد آلی بدست می آیند . 

آن‌ها در هوا با دود منتقل شده و در مرحله تولید ها گوشت دودی، گوشت کباب شده، گریل شده، سرخ گردیده و یا رایحه داده بر روی حریق گشوده تجمع می یابند . 

آنها 
می توانند تشکیل شوند از: 
سوزاندن چوب یا زغال چوب . 

چکیدن چربی که بر روی یک تراز گرم سوزان . 

گوشت سوخته یا این که به آتش کشیده . 

به همین دلیل، محصول ها گوشت دودی می تواند در PAH ها بالا باشد . 

یقین بر این هست که PAH ها ممکن می باشد به برخی از اثرات سوء تن درستی گوشت فرآوری شده امداد کند . 

مطالعات گوناگون در حیوانات نشان داده می‌باشد که بعضا از PAH ها می تواند سبب سرطان شود . 

هتروسیکلیک 
امینس ( HCAs) 
آمین هتروسیکلیک ( HCAs) گروهی از ترکیبات شیمیایی می باشد که زمانی گوشت یا این که ماهی با جايگاه حرارت بالا پخته شود مانند سرخ کردن یا کباب ایجاد می شود . 

آن ها به گوشت فرآوری شده محدود نمی شود و میزان قابل توجهی در سوسیس، بیکن سرخ گردیده در روغن و همبرگر گوشت پیدا شده می باشد . 

HCAs عامل سرطان وقتی که به حیوان ها در مقادیر بالا داده شود . که به طور کلی، این مقدار مضاعف اکثر از مقدار معمول در رژیم غذایی انسان می‌باشد . 

با این وجود، مطالعات مشاهده ای گوناگون در بشر نشان می دهد که خوردن گوشت پردازش شده خطر ابتلا به سرطان در روده بزرگ، پستان و پروستات را افزایش دهد . 

مرحله HCAs را می توانید با استفاده از راه و روش های پخت و پز ملایم، مانند سرخ کردن تحت حرارت کم و بخار به دستکم برسانید . از میل کردن گوشت سیاه و سوخته اجتناب فرمائید . 

نمک 
طعام 
تولیدات گوشت فرآوری گردیده معمولاً دارنده کلرید سدیم بالا می باشد همینطور با برچسب نمک شناخته گردیده می باشد . 

برای هزاران سال، نمک به عنوان حفظ کننده به مواد غذایی طولانی تر گردیده است . با این حال، آن اکثر اوقات سبب بهبود مزه و طعم غذا می شود . 

مصرف بیش از حد نمک ممکن میباشد نقشی در فشار خون بالا و بیماری های قلبی به خصوص در افرادی که یک بیماری به نام فشار خون بالای اصلی به شوری داشته باشد . 

علاوه بر این، یکسری مطالعات مشاهده ای نشان می دهد که رژیم غذایی مالامال نمک ممکن میباشد خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد . 

مطالعات نشان می دهد که یک رژیم غذایی با نمک بالا ممکن می‌باشد رشد هلیکوباکتر پیلوری، باکتری استدلال آسیب معده، یک استدلال خطر کلیدی برای سرطان معده را ارتقاء می دهد . 

بیشتر کردن مقداری نمک به غذاهای بی نقص به خواسته بهبود رایحه و طعم خوب می باشد ولی تناول کردن میزان زیادی از غذاهای فرآوری گردیده به نیکی ممکن است منجر آسیب شود . 

نکته 

گوشت فرآوری شده حاوی ترکیبات شیمیایی مختلف هست که به طور طبیعی در گوشت نو وجود ندارد . بخش اعظمی از این ترکیبات برای تن درستی مضر می‌باشند . 

به همین دلیل، خوردن میزان متعددی از تولید ها گوشت فرآوری شده برای بازه زمانی طولانی ( سال یا چند دهه ) ممکن می‌باشد خطر ابتلا به بیماری های مزمن، به خصوص سرطان را ارتقاء دهد . 

در نقطه پایان روز، شما بایستی مصرف خویش از غذاهای فرآوری گردیده را محدود و اساس رژیم غذایی خویش را بر روی مواد غذایی نو قرار دهید . 

 

...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 7 تاريخ : شنبه 5 خرداد 1397 ساعت: 15:42