مصرف خوراکی های گوشتی و این پیامدها | بلاگ

مصرف خوراکی های گوشتی و این پیامدها

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب


خرید اینترنتی گوشت
می کنیم از رژیم غذایی مملو از خوراکی های گوشتی خودداری فرمایید زیرا مهمترین عامل برای ابتلای شما به سرطان های خطرناک می‌باشد و سالمی شما را موضوع تهدید قرار می‌دهد سرطان سینه،کولورکتال از گزاره پیامدهای خطرناک مصرف غذاهای گوشتی است 
بابایی متخصص گوارش با اشاره به سرطان کولورکتال اظهار داشت: هنگامی که سلول‌های خونی در داخلی روده والا و یا این که راست روده (رکتوم) رشد و نمو پیدا می‌کنند، سبب ساز پیدایش سرطان کولورکتال در تن می گردد و این گونه سرطان گوارشی در اشخاص اتفاق می‌ افتد . 
وی ابلاغ کرد: این بیماری اکثر زمان ها به رخ یک توده پولیپ در داخل روده آغاز می شود و این پولیپ‌ها در اثر رویش و نمو سلول‌های آلوده در داخل روده بزرگ شکل میگیرد . 
این کارشناس با ابلاغ این که سرطان کولورکتال شرایط ژنتیک دارد، افزود: احتمال پیدایش این بیماری عمده به سبک معاش افراد بستگی دارد و در کسانی که بالای 50 سال سن دارند و یا این که در زنانی که سوابق بیماری سرطان پستان و التهاب‌های روده‌ای دارند، اکثر در معرفی خطر چنین بیماری هستند . 
وی ابراز داشت: سرطان کولورکتال علامتها اولیه تشخیصی ندارد و اشخاص با سوابق گوارشی را هرچند وقت یکبار می بایست غربالگری کرده که کمتر به این بیماری در گیر شوند . 
این کارشناس ادامه داد: یک گونه تست جدیدی پایین تیتر کولوگارد به دنبال سلول‌های خونی و تست DNA مشکوک در نمونه مدفوع پی به وجود این بیماری برده می‌شود، ولی برای تشخیص ظریف این بیماری باز نیز نیاز به آزمایش کولونوسکوپی برای پیگیری و درمان بیماری دارااست . 
بابایی تصریح کرد: اگر بیماری به تراز حادی رسیده باشد، پزشک معالج با جراحی پولیپ‌های آلوده و کثیف را از روده بر‌می‌دارد و چنانچه تومور بزرگی باشد، جراح مجبور میباشد که قسمتی از روده والا را بردارد . 
وی تأکید کرد: رژیم غذایی مملو از گوشت، چاقی و چربی فراوان به دور کمر، فقدان برنامه منظم ورزشی و مصرف دخانیات، فاکتورهایی است که منجر بروز این بیماری در افراد می گردد . 
بابایی در پایان گفت: اگر این پولیپ‌ها به دیگر اندام تن سرایت کرده باشد، منش درمان خیلی سخت‌ گردیده و روش‌های درمانی عوارض آن را تنها کاهش می دهد و طول قدمت مریض را بیشتر می نماید . 

...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 3 خرداد 1397 ساعت: 12:58