سئو در مشهد | بلاگ

سئو در مشهد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

سئو در مشهد
چیست؟ What is torrent تورنت 
چیست؟ What is torrent زمانی دیتاها خیلی کوچک و ناچیز حجم بودند البته امروزه حجم داده ها و انتقال اطلاعات در هم اکنون ارتقا و بالا رفتن میباشد . برای دانلود این حجم از داده ها چه فعالیت بایستی کرد؟ سیستم مشتری - کارگزار یا این که به عبارتی Client - Server دیگر جوابگو نمی باشد . تورنت ( Torrent ) که بیشترین کاربردش در مشاجره سرگرمی است برای انتقال این حجم از داده ها ساخته شد و با گذر کرد مدت نرم افزارهای مختلفی از جمله Bit Torrent برای این منظور پا به عرصه گذشتن در اینجا به معرفی تورنت و چگونگی عمل با این شبکه بلندمرتبه می پردازیم . 

تورنت 
چه می باشد و چگونه با آن می توان حجم بالایی از اطلاعات را منتقل کرد؟ به طور خلاصه سیستم اشتراک گذاری با مشارکت کلاینتها میباشد . 
اگر n نفر به سرور مرکزی در سیستم مشتری - کارگزار وصل شوند، سرور مرکزی در یک نقطه به انتهای منابع پهنای باند یا پردازشی می برسد و ارتباط فی مابین کارگزار و مشتری مبتلا نقص‌ گردیده و جدا شود . راه حل این خلل استعمال از تورنت میباشد . 
مثال ای از این برنامه Bit Torrent می باشد که در ذیل به معرفی و نحوی عمل آن اشاره می کنیم : مقدمه برنامه را به فیس رایگان دانلود و نصب می نمائید . این برنامه مشابه مرورگر عمل می کند و در حقیقت یک دربین افزار میباشد . سایت هایی میباشند که زمانی که در جستجوی فایل X میباشید از اطلاعات Peer ها از طرز همین فی مابین افزار مطلع اند و در قالب یک فایل txt با میزان تقریبی یک کیلو بایت لیست همه Peer های دارنده فایل X را به شما می دهند . در نتیجه تنها متکی به سرور نیستید و Peer ها خودشان به هم اطلاعات را می دهند . هر چه تعداد دانلود آن پوشه توسط Peer ها بیشتر شود، سرعت دانلود آن بخش اعظم خواهد شد و شما می توانید در کمترین زمان ممکن و سوای پرداخت هزینه فایل مورد لحاظ خود را دانلود فرمایید . به این مدل از معماری، معماری ترکیبی یا Hybrid گویند که ترکیب دو معماری مشتری - کارگزار و P2P یا همان معماری نظیر به مانند است و به نوعی با ادغام این دو معماری از فواید هر دو در معماری جدیدی زیر عنوان معماری ترکیبی فایده می برید . تورنت یک مثال معرف از معماری ترکیبی هست . 

 

پوشه 
های تورنت را چه طور پیدا کنیم؟ با یک جستجوی معمولی از نحوه موتورهای جستجو همانند گوگل و یا در بین افزارهای تورنتی همانند Utorrent می توانایی نتایج متعددی را برای دانلود فایل زمینه نظر یافت . برای نمونه با جستجوی عبارت "دانلود تورنت Office2013" از روش گوگل اینترنت وب سایت های تورنتی آن به تیتر نتیجه به شما داده خواهد شد . همان گونه که قابل مشاهده است، نتایج بدست آمده از جستجوی فوق در حدود 17 .500 .000 
بوده میباشد : 


همچنین 
به یاری بین افزار Utorrent و با جستجوی عبارت "دانلود Office2013" فایلی از همگی وب وبسایت های تورنت دارنده این نرم افزار را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید آفیس 2013 به راحتی، با سرعتی به مراتب اکثر از روش های قبلی و بدون پرداخت هزینه دانلود کنید : 

سئو در مشهد
بعضا 
اصطلاحات کلیدی در تورنت : 
Peer to peer یا نظیر به نظیر : به این مفهوم می‌باشد که رابطه دودویی در بین دو کامپیوتر برابر به منظور انتقال اطلاعات چهره می پذیرد . به هر کاربری که عضو این کانال می‌باشد و به دانلود داده ها می پردازد یک Peer گویند . معمولا Peer ها تمام پوشه مورد حیث را ندارند، در صورتی که کل فایل را دارا باشند، Seed نامیده می شوند . 
Seed : کاربری است که یک کپی بدون نقص از فایل مورد حیث را دارا می باشد . به طور نمونه زمانی که استفاده کننده فایل مسئله نظر خویش را به طور بی نقص دانلود نماید، تا وقتی که بر روی Finish کلیک نکند و یا این که به هر طریقی آن را گشوده نگه دارد، قابلیت و امکان دانلود به کاربران دیگر را خواهد داد و به این فعالیت Seeding گویند . برای یاری به دیگر Peer ها و عدم شناخته شدن به عنوان یک Leech در این شبکه بزرگ، خوبتر هست پس از دانلود مدتی فعالیت Seeding را انجام دهید . 
Leech : به کاربری که بیش از آنکه امکان دانلود اطلاعات خود را به سایرافراد دهد، از Peer های دیگر استعمال می کند و حجم دانلود بیشتری نسبت به آپلود دارد و فعالیت Seeding را در کمترین حد ممکن انجام می دهد Leech گویند . 
Tracker : سرورهایی که به آدرس دهی فایل های تورنت فی مابین اعضای شبکه می پردازند و نقش هماهنگ کننده میان Peer ها را برعهده دارا هستند Tracker گویند . 
نکته 
امنیتی : این برنامه از دسترسی های غیر مجاز در بین Tracker ها پرهیز می نماید بدین معنی که شما به تیتر یک Tracker دسترسی به سایر فولدر های Tracker ای که فایل مورد حیث شما را دارا می باشد، ندارید و بلعکس . اما رسیدگی بر روی اینکه خود پوشه X دارای چه محتوی است، ندارد . 

...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 32 تاريخ : سه شنبه 1 خرداد 1397 ساعت: 13:28