10 حقیقت خطرناک در مورد اینترنت!

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

سئو در مشهد
واقعیت خطرناک در مسئله اینترنت! شبکه‌ای متشکل از شبکه‌های بی‌شمار که چه بخواهیم چه نخواهیم یکی از بخشهای حساس زندگی‌امان گردیده است، به گونه‌ای که برخی می‌گویند:” درصورتی که وب برای 5 ثانیه متوقف شود، قلب اینجانب نیز از کار خواهد افتاد” . این پاراگراف و این حالات تنها چیزی را که به یادمان می‌آورد واژه‌ خیر چندان خوشایندی به نام “اعتیاد” می باشد . 

شبکه‌ای متشکل از شبکه‌های بی‌شمار که چه بخواهیم چه نخواهیم یکی از بخشهای با اهمیت زندگی‌امان گردیده است، به گونه‌ای که بعضی می‌گویند:” در صورتی‌که وب برای 5 ثانیه متوقف شود، قلب اینجانب هم از کار خواهد افتاد” . این گزاره و این حالات صرفا چیزی را که به یادمان می آورد واژه‌ خیر چندان خوشایندی به اسم “اعتیاد” هست . 
به کارگیری بیش از حد از هر چیزی غلط هست و افراط حتی شایسته ترین و زیباترین چیزهای جهان را نیز کثیف و خطرناک میکند . در ارتباط با وب هم بایستی دو روی سکه را مشاهده کرد . رویی منفی که بیشترین اثر را هم بر روی نوجوانان می‌گذارد و دارد اندک ناچیز به جایگزینی برای رابطه ها انسانی تبدیل می‌شود، وجودش گرانبها است، اما در عین حالا کلی واقعیت و راستی تلخ نیز همراهش دارد . در مطلب تحت به 10 تا از تلخترین واقعیت‌های استفاده از اینترنت می پردازیم . 

 

تجاوز 
به حریم خصوصی 
هک کردن این ایام مثل آب خوردن شده می‌باشد . افرادی می باشند که براحتی اکانت فردی شما را هک کرده و از آن سو به کارگیری می نمایند . هرچقدر مقدار استفاده از اینترنت عمده باشد به همین مراتب اندازه نگرانی ما نیز نسبت به تجاوز به اطراف شخصی‌امان بخش اعظم می شود . 
اعتیاد 


باز هم میگوییم افراط در استفاده از هر چیزی بد است . مطالعه‌ای نشان می‌دهد که اعتیاد به وب به سیم کشی عصبی مغز بشر زخم می‌زند . اشخاص در ارتفاع روز ساعتهای زیای را آنلاین می گذرانند که همین فرمان از کیفیت زندگی‌اشان می‌کاهد . پس از مواد مخدر و الکل، اینترنت اعتیاد آورترین چیز در دنیاست . خردسالان متعددی را میبینیم که تقریبا تمام روز خویش را به گونه‌ای با وب میگذرانند و از تعاملات انسانی پرهیز می‌نمایند . 
قلدری 
مجازی 

متاسفانه قلدری مجازی تبدیل به ناراحت کننده‌ترین و نگران کننده‌ترین واقعیت برای کاربران اینترنتی شده می باشد . این قضیه صرفا به خردسال ها محدود نمیشود و بالغین اکثری میباشند که قربانی این گونه سو خوی می‌شوند . متاسفانه این تکان آنگونه که بیشتر نوجوانان تامل می‌نمایند خنده‌دار نبوده و روزمره سبب ساخت افسردگی در خیلی‌ها میشود . امروزه بیش از 90٪ نوجوان ها به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی که خطر بیشتری از این بابت داراست متصلند . 

سئو در مشهد
در بین رفتن توان حافظه 

اعتقاد و باور این حقیقت احتمالا برای خیلی‌ها دشوار باشد، البته بدانید که مغز ما متشکل از میلیاردها یاخته عصبی بوده و گنجایش خاطر ما بی غایت است، ولی تا هنگامی که از آن استعمال شود . کلیه بایستی بپذیریم که وب فضایی را برای ما مهیا کرده هست که دیگر نیازی به خاطر سپردن خیلی چیزها نمی‌باشد . هر چیزی به ذهنتان میاید را تایپ نمائید و آنرا بیابید . 

سو 
استفاده‌های جنسی 
احتمال دارد کلام از این قضیه برای خیلی ها طاقت فرسا باشد و می‌توان اذعان کرد که در جامعه‌ای مثل ایران، بیشتر سعی بر مخفی سازی این اتفاق ها می‌گردد . متاسفانه وب را می‌توان وسیله‌ای بسیار مناسب برای سو استفاده‌های اینچنینی دانست . اشخاص زیادی می باشند که از وب برای پرداختن به امیال جنسی خویش از راه و روش خطا استعمال کرده و سایر افراد را نیز گرفتار مینمایند . روزانه تعداد بیماری‌های کم عقل ناشی از افشا شدن این مسائل زیاد زیاد میباشد . 
انحطاط 
اخلاقی نوجوانان 

رسانه‌های اجتماعی زندگی ما را نابود کرده و روز به روز بی اخلاقی را ترویج می دهند . تصور نمایید نوجوانانی را که عمده معاش خود را در اینترنت صرف می‌کنند، چه انتظاری می‌توان از این اشخاص در آینده و زندگی‌ای اخلاقی‌اشان داشت؟رواج بی عاطفگی، خشونت، بیخیالی و خیلی ویژگی‌های بد دیگر را می‌توان به گذراندن ساعتهای مضاعف در وب دارای ربط دانست . 

آدم کش 
دیکته صحیح لغات 

متاسفانه نادرست و کوتاه نویسی مدتی هست که ترویج اکثری پیدا کرده هست . روزمره چشم ما با املای اشتباه واژگانی بازخورد می کند که تا چند سال پش در تالیف آن‌ها هیچ مشکلی نداشتیم . حتما برای شما هم پیش آمده که دوران تالیف یک لغت شک و تردید نمائید و املای آنرا تحلیل فرمایید . متاسفانه این شک و تردید همیشگی دستاورد نادرست نویسی اینروزها در فضای نت است . 

اتلاف 
برهه زمانی با بها خویش به کامنت گذاری 

عمده تایم ها افراد متوجه هنگامی که به کامنت گذاری مشغولند نمی شوند . خیلی‌ها می‌باشند که روی هر پست و تصویری کامنت می‌گذارند، حتی آنهایی که از نظر محتوا به طور کامل بی ارزش هستند . مواقع زیادی هم حادثه می‌افتد که در کامنتها عمل به فحاشی و هتک حرمت می‌رسد . 

کاهش 
ارتباطات رو در رو 
از خیلی جهات وب به کاهش رابطه ها رو در رو باعث گردیده است . افراد در حالا حاضر بازه متعددی را به چت می‌گذرانند و برای دیدن یکدیگر و مدت گذاشتن برای اینکار چندان حوصله‌ای ندارند . این موقعیت زمانی به بدترین صورت ممکن خویش می رسد که طرفین بدون شناخت یکدیگر بازه طولانی میباشد که ارتباط آنلاین دارا‌هستند . نشستن جلوی کامپیوتر و لپ‌تاپ جایگزین انجام خیلی کارهای جالبتر و خوبتر در زندگی شده است . 
تلف 
کردن زمان 
نسبتاً نیمی از ما زمان باارزش خویش را با مرور صفحات وب، استعمال از شبکه‌های اجتماعی، بازی، چت و کامنت گذاری می گذرانیم و نوجوانان در این دربین بیشترین جمعیت را تشکیل می دهند و برای آنان یک روز پای اینترنت بودن صرفا به میزان یک ساعت جلوه می نماید . احتمال دارد بتوان اینترنت را حرفه‌ای‌ترین و مطرح ترین سارق برهه زمانی دانست . متاسفانه ساعت‌های زیادی از عمر ما در حالا سپری شدن به بطالت است و هیچ تضمینی برای عالی بودن آینده‌ای که قرار است در دست ما باشد وجود ندارد . 

سئو در مشهد,...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 6 تاريخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 ساعت: 13:24