تهیه گوشت کبابی با رویه جدید | بلاگ

تهیه گوشت کبابی با رویه جدید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

خرید اینترنتی گوشت

خوبتر هست با اصول صحیح کباب کردن گوشت گوسفند و مرغ و ماهی آشنا گردید اذن ندهید گوشت بسوزد یا سیاه شود زغال ها بایستی آماده و قرمز‌رنگ شده باشند تا بتوانند در کباب کردن گوشت شما تاثیر نیکی بگذارند بد نمیباشد با آماده کردن منقل و یا این که اجاق اختصاصی طبخ گوشت کبابی هم آشنا گردید راهنمایی های آشپزی ما را در ادامه بخوانید . 


امروزه ساده‌ترین رویه پختن تکه‌های گوشت و مرغ و ماهی و سبزیجات با به کار گیری از توری مشبک می باشد که روی منقل زغالی یا اجاق‌گاز گاز قرار می‌گیرد . 

این خط مش طبخ در اکثر وقت ها رستوران‌ها و حتی خانه‌ها متداول شده می باشد . در این شیوه برخلاف سرخ کردن از روغن به کارگیری نشده و غذا زیاد لذیذ و مطبوع می‌شود، اما زیرا ماده غذایی در مجاورت مستقیم شعله گاز یا این که زغال کبابی می‌شود، دقت به نکاتی اضطراری به نظر میرسد . 
، در حالتی‌که گوشت یا سبزیجاتی که به وسیله توری کبابی شده‌، سطحشان سیاه و سوخته شود، نشان‌دهنده این هست که حرارت منتقل گردیده به ماده غذایی بسیار دوچندان می باشد و نه تنها بافت سطحی ماده غذایی تخریب و سمی و سرطانزا گردیده بلکه قسمت‌های میانی ماده غذایی هم نیم پز و خام ما‌نده می‌باشد . زمانی سطح ماده غذایی بسرعت سیاه شود و بسوزد، فرصتی برای ماندن بخش اعظم مواد گوشتی همچون استیک یا این که بیفتک در برابر حرارت و پخته شدن درون آن نخواهد بود . هنگام مصرف مواد گوشتی گریل گردیده رستورانی به ظواهر و میانی‌ترین نقطه آن اعتنا فرمایید که ناپز نمانده باشد . 

برخی خانواده‌ها در خانه و با اجاق گاز گاز تکه‌های گوشت، مرغ، ماهی یا این که قارچ و فلفل را کباب می کنند . پیشنهاد می‌شود،از توری منحصربه‌فرد گریل به کارگیری کنید . در بازار توری‌های گریل غیراستاندارد و غیربهداشتی وجود دارد که در مجاورت با حرارت زخم می‌بیند و قوام خویش را از دست می‌دهد، ضمن این که ترکیبات فلزی مضرآن میتواند وارد بافت ماده غذایی شود و آن را ناسالم نماید . خرید اینترنتی گوشت

در‌صورتی‌که قصد دارید گوشت را روی زغال با توری گریل کبابی کنید، به این نکته کلیدی اعتنا داشته باشید که پیشین از شروع، آغاز زغال را آماده فرمائید . منقلی که زغال آن شعله ور می‌باشد و تماما سرخ نشده و گل نینداخته، گاز منواکسید کربن منتشر می کند که قادر است به بافت غذای کبابی نفوذ و آن را سمی و غیرقابل مصرف نماید . 

برای کباب کردن از تکه‌های گوشت و ماهی و مرغی به کار گیری نمائید که ضخامت زیادی نداشته باشد زیرا راس آن نیم‌پز می‌ماند، ضمن این که تکه‌ها بیش از حد نازک نباشند زیرا بسرعت سیاه و سوخته میشود . 

قبل از کباب کردن تکه‌های گوشت، چربی‌های ظاهری آن را بگیرید و در بین دستمالی آن‌ها را بفشارید تا بخوبی آبگیری شوند . با این کار، از مقدار تراوش آب و چربی به باطن شعله و دود کردن و ایجاد ترکیبات سرطانزا خودداری خواهید کرد . 

برای آن که انتقال ترکیبات مضر حاصل از زغال یا این که گاز شهری به بافت گوشت و مرغ و ماهی را به دست‌کم برسانید، ماهی و مرغ را با پوست کباب کنید و بازه خوردن، پوست آن ها را دور بیندازید . تکه‌های گوشت را نیز میتوانید با ادویه و سس منحصر پوشش دهید تا به این شیوه، درصد نفوذ ترکیبات مضر دود را به دستکم برسانید . 

شایسته ترین رویه کبابی کردن، به کارگیری از دستگاه کباب‌پز می‌باشد که به جای توری گریل، مجهز به صفحاتی میباشد که سوای قرار دادن ماده غذایی در مجاورت با حرارت بدون واسطه شعله گاز یا این که زغال، احتمال آسیب به بافت و ترکیبات مغذی ماده غذایی را به دست کم میرساند . 

...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397 ساعت: 13:20