سئو در مشهد | بلاگ

سئو در مشهد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

آشنایی سئو در مشهد
با Fetch as Google : فچ(fetch) بازی است که باسگ ‌ها انجام می دهند . در این بازی اصولا یک شاخه چوبی به مسافت پرهیز از حیوان پرتاب میگردد . وظیفه سگ پیدا کردن شی پرتاب شده و برگرداندن آن به صاحبش می‌باشد . و قبل یا بعد از پرتاب شی، صاحب و مالک سگ معمولاً از واژه و کلمه کلیدی، به عنوان مثال "فچ!"، برای استارت بکار به کارگیری می نماید . 

ولی 
فچ در دنیای تکنولوژی مفهوم متفاوتی دارد: 
در گوگل وبمستر گوشه ای تعریف گردیده که به وبمستران این قابلیت و امکان را میده که اگه مقاله جدید در سایتشون منتشر کردن و یا اینکه تغییری در مطالب از قبل ایندکس شده داشتند، بتوانند روبوت های گوگل را خبر دار کنند که به سرعت مقاله را محاسبه و ایندکس کنند . 

انجام 
Fetch as Google 
وقتی که شما مقاله جدیدی در وبسایت خود بارگذاری می فرمائید ،ابتدا وارد گوگل وبمستر میشوید و تارنما مسئله نظر را تعیین میکنید(اگر یکسری تارنما در وبمستر خود دارید) . 

بعد در منوی کناری گوگل وبمستر مقدمه آیتم Crawl را انتخاب و بعد از آن بر روی مورد Fetch as Googleکلیک فرمائید . 

یادگرفتن 
بهینه سازی 
با برگه ای همانند کاغذ ای ذیل مواجه می‌شوید . که باید آدرس مطلب تازه را در آن وارد نمایید . البته می بایست یک نکته را در لحاظ بگیرید و آن هم این می‌باشد که نیازی به وارد کردن نشانی خویش وب سایت نمی‌باشد به عنوان مثال درصورتی که شما مطلبی با نشانی http://www .Example .com/seo را وارد فرمائید نیازی به وارد کردن کل آدرس نمیباشد و صرفا کافیت seo را درون فریم مربوطه وارد نمائید و سپس بر روی دکمه Fetch کلیک فرمائید . دقت داشته باشید که در صورتیکه در انتهای نشانی / وجود داشت آن را قرار دهید و در‌صورتی‌که وجود نداشت نباید آن را بگذارید . در غیر این فیس با ارور Redirected بازخورد می فرمائید . 

فراگیری 
باصرفه سازی سایت 
وبمستر گوگل قابلیتی به اسم Fetch and Render دارااست . با این قابلیت شما می توانید ظاهر آنچه گوگل از وبسایت شما ایندکس کرده را ملاحظه کنید . ولی با طولانی تر شدن دکمه ،fetch and render صرفا برای صفحاتی که خودتان درخواست دهید این روند انجام گردیده و گزارشی مختصر هم به شما ارائه خواهد شد . 

یادگرفتن 
عمل با Fetch and render 
برای معرفی یک کاغذ جدید، شما 4 گزینه حیاتی دارید که در تصویر با شماره گذاری معین شده‌اند . 

1 . نشانی صفحه‌ای از سایت را که قصد دارید بوسیله روبات‌های گوگل نظارت شود را معرفی می‌کنید . دقت داشته باشید که در این فیلد نیازی به وارد کردن آدرس دامنه سایت نبوده و شما ادامه آدرس ورقه پس از کاراکتر / را وارد می‌کنید . قرار دادن یک / بیش تر ممکن می باشد فرآیند ایندکس را با مشکل مواجه کرده و با خطای 404 بازخورد فرمائید . 

2 .انتخاب میکنید که این آدرس به وسیله کدام مدل روبات گوگل قضیه آنالیز مجدد قرار گیرد . استانداردهای مورد به کارگیری به وسیله روبات‌های گوگل متعدد می‌باشد و نسخه‌های گوناگونی برای کامپیوتر شخصی، تبلت و گوشی تلفن همراه از وب سایت شما ایندکس می نمایند . به همین عامل ممکن است سکو شما برای یک کلمه و واژه اصلی خاص، زمانیکه استفاده کننده با گوشی همراه خود در گوگل کاوش میکند با زمانیکه بوسیله کامپیوتر فردی کاوش کرده میباشد تفاوت زیادی داشته باشد . . 

3 . توجه فرمایید که به کارگیری از دکمه Fetch and Render هیچ تاثیری بر سرعت ایندکس کاغذ یا مرتبه شما در رتبه‌بندی گوگل نخواهد داشت و تنها تفاوت آن با Fetch ارائه گزارشی مختصر و پیش نمایشی از وب سایت شما بصورتی که توسط ربات‌های گوگل چشم گردیده است، هست . 

4 . در رخ گزینش گزینه Fetch and Render یک نماد تیک در ردیف آدرس ایندکس گردیده سناریو داده می‌گردد . با کلیک بر روی این سطر به گزارش گوگل از برگه و نحوه نمایش صفحه شما به روبات‌های گوگل ارجاع داده میشوید . 

پس از انجام موارد بالا به صفحه ای دیگری می رسید که شما باید مورد Submit to index را گزینش نمایید . 

پس از انتخاب گزیه Submit to index با کاغذ ای دیگری مواجه میشوید . که دارنده دو مورد میباشد(بررسی بی نقص کاغذ یا این که ارزیابی معمولی صفحه) .بعد از انتخاب گزینه موضوع لحاظ روی دکمه Go کلیک نمائید . 

آموزش 
با صرفه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو 
در نظارت ساده تنها صفحه‌ای که آدرس آن را معرفی کردید، باز‌بینی و ایندکس میشود ولی در آنالیز بی نقص صفحه و تمام صفحاتی که از درون آن می‌توان به آن‌ها دسترسی داشت نظارت می شود . به عنوان مثال در صورتی برگه دارای اهمیت وبسایت را برای آنالیز بدون نقص معرفی کنید، تمام صفحاتی که لینک و پیوند آنها در منو، فوتر، یا محتوای ورقه با اهمیت هم وجود دارااست ، تحلیل می شود . 

Fetch 
as Googlebot 
Fetch as Googlebot روشی می باشد برای آوردن مجدد موتورهای جستجوی گوگل به لینک و پیوند های ایندکس نشده وب سایتتان . 

برای بازدید دوباره و یا این که این که وب سایت شما ایندکس نشده و یا این که برگه موضوع حیث شما در موتور جستجوی گوگل یافت نمی شود میتوانید از شیوه Fetch as Googlebot در Web Master Tools Google موتورهای جستجوی گوگل را به سمت ایندکس قضیه نظرتان موعظه فرمایید . 

ممکن است، شما در یک کاغذ از سایت فقط تصویر و یا این که فیلم داشته باشید و هیچگونه متنی در آن جانور نباشد، این نوع از صفحه های ممکن میباشد ایندکس نشوند و یا این که بسیار دیر ایندکس شوند . برای راهنمایی گوگل که برگه مسئله نظر شما فیلم یا این که عکس و یا مطلب کمی دارااست ، صفحه اسپم و فساد نمی باشد از Fetch as Googlebot استعمال میکنید . 

برای ایندکس وب سایت خویش از روش نوار کناری و در بخش کناری بر روی آیتم Fetch as Google کلیک کنید . 

بعد از آن از این‌که آدرس به فیس پیروز آمیز Fetch شد برای ایندکس شدن در گوگل روی Submit to Google index کلیک نمایید . 

آموزش 
SEO 
Fetch as Googlebot می تواند به شما در پیدا کردن برخی مشکلات از قبیل هک شدن تارنما به شما کمک کند به طور نمونه : شما یک وبسایت با آدرس http://www .a .com دارید و یکبار که در حال جستجوی یک کلمه غیر از مسئله و بیرون از مطالب وب سایت خویش می‌باشید می بینید که تارنما شما هم در نتایج کاوش آمده، شاید شما شادمان بشوید که سایت شما برای عبارتی مختص ایندکس شده می باشد البته زمانی وارد تارنما می گردید هیچ مطلبی در رابطه با عبارت نمی بینید! این نشان می دهد که سایت شما زمینه یورش اسپم ها (Spam Terms) قرار گرفته میباشد و هک گردیده است، اینجاست که شما از نحوه Fetch as Googlebot می توانید محاسبه نمایید و سریع ایراد و باگ را پیدا و تصحیح کنید زیرا در موقعیت معمولی سوای Fetch as Googlebot این فعالیت سخت می باشد . 

گوگل توصیه می نماید که فقط از Fetch as Googlebot برای ایندکس و Crawl کردن تارنما خویش استعمال نکنید و از دیگر تجهیزات که در سیستم Google Web Master در اختیار کاربران می گذارد استعمال فرمایید . 

Robot .txt کنترل پوشه ها و صفحاتی که اذن Crawl شدن دارند . 
HTML 
Suggestion توصیه های استاندارد سازی کد های کاغذ برای بهینه شدن برای موتور جستجو Crawler 
Errors خطاهای ساخت شده در هنگام Crawl وب سایت شما روش 
کار با Fetch as Googlebot 
به سیستم Google Web Master وارد گردید . 
در پنل سمت چب به ترتیب به بخش Diagnostics و روی Fetch as Googlebot کلیک کنید . 
در کادر آدرس مسیری که می خواهید Crawl شود را وارد نمایید . 
مدل Crawler را که از جور WEB یا Mobile Crawler باشد تعیین نمایید . 
روی Fetch کلیک فرمایید . 
آن‌گاه از اینکه آدرس به رخ برنده آمیز Fetch شد برای ایندکس شدن در گوگل رویto Google index Submit کلیک کنید . 

شما می توانید از Fetch as Googlebot برای درج ۵۰۰ نشانی در ماه به کارگیری کنید . 

"توجه کنید:موتورهای کاوش به محتویات صفحاتی که رمزگذاری شده اند دسترسی ندارند و در سود این صفحه ها را ایندکس نمی کنند ." 

سئو در مشهد,...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 13 تاريخ : يکشنبه 9 ارديبهشت 1397 ساعت: 13:45