خرید اینترنتی گوشت

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

ابتلا 
به بیماری های قلبی با مصرف مضاعف گوشت قرمز 

با پیشرفت متعددی که امروزه متخصص ها دانش تغذیه به آن دست پیدا کرده اند، به این مسئله پی برده اند که مصرف فراوان گوشت قرمز‌رنگ با این که منبع بی نیاز از آهن می باشد، اما به علت چربی های اشباع شده بیشتری که نسبت به گوشت سفید، مرغ و ماهی دارند، فراوان خطرناک می باشند . در این مقاله از پزشک سلام به عوارض مصرف زیاد گوشت قرمز پرداخته ایم . با ما همپا گردید . 

زمانی که کوچک بودم، هر وقت به برهان بدغذایی از میل کردن تکه گوشت‌های ظرف غذا غذایم طفره می‌رفتم، مامانم هشدار می‌داد، در صورتیکه گوشت قرمز رنگ نخوری بزرگ نمی‌شوی! ابعاد که بزرگ‌تر شدم، دریافتم انگیزه از مصرف گوشت، تأمین پروتئین‌های مسئله نیاز روزمره است‌ . به‌همین ادله تاکید می‌شود، گوشت ماده‌ای ضروری در سبد غذایی ماست . 

مصرف دوچندان گوشت قرمز یعنی بیش از دو تا سه بار در هفته، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان‌های گوارشی و پستان و نیز بیماری نقرس را ارتقاء می‌دهد‌ . (در بیماری نقرس، مقدار اسید‌ اوریک خون بالا میرود و رسوب کریستال‌های اسید ‌اوریک در مفاصل، به درد و تورم شدید مفاصل سبب ساز می‌شود) . 

دکتر معالج سید مرتضی صفوی، متخصص تغذیه و دانشیار مجموعه تغذیه بالینی دانش گاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر این که مصرف دو تا سه بار در هفته گوشت قرمز بویژه برای خردسال ها حتمی است، می‌گوید: آهن مو جود در گوشت قرمز رنگ کیفیت بالایی داراست و براحتی جذب بدن می شود در حالی که آهن جانور در موادغذایی گیاهی نظیر غلات و سبزیجات کمتر جذب می شود و ۹۰ درصد آهن خورده گردیده هدر می رود . 

این متخصص می‌افزاید: گوشت، مرغ و تخم‌مرغ از منابع بی نیاز عنصر روی و دیگر ریزمغذی‌های حتمی برای تقویت سیستم ایمنی و تأمین پرورش محسوب میگردد . توجه داشته باشید، کاهش بضاعت فهم مسائل، کاهش یاد کوتاه‌مدت و افت تراز سالم دستگاه ایمنی در نزاع با بیماری‌ها به نبود این ریزمغذی مربوط می گردد . از سوی دیگر، ویتامین B12 که در تولیدها حیوانی یافت می‌شود، برای تشکیل سلول‌های نو طی مراحل رشد (در خردسال ها و نوجوانان) واجب است و نبود آن موجب کم‌خونی و آنالیز روان می شود . 

پروتئینی 
که باید روزانه مصرف کنید اندازه سفارش شده از سوی متخصصان تغذیه برای مصرف روزانه منابع پروتئینی (اعم از گوشت قرمز و سفید، تخم‌مرغ، حبوبات و سبزیجات) در کسانی که چربی یا کلسترول بالا یا این که بیماری‌هایی از این قبیل ندارند، حدود دو واحد برای کودک ها و دو تا سه واحد برای بزرگسالان است . خواسته از یک واحد گوشت، حدود ۳۰ تا ۳۵ گرم گوشت پخته یا یک عدد تخم‌مرغ آب‌پز است . 

ایده‌آل می باشد که در این وعده روزانه، گوشت سپید یعنی مرغ یا ماهی همراه با صیفیجات دوچندان و یک ماده غذایی دربردارنده کربوهیدرات نظیر نان، برنج، سیب‌زمینی یا نخودسبز در حق تقدم قرار بگیرد . دقت داشته باشید، بهترین سبزیجاتی که می‌توان در کنار گوشت خورد، کلم بروکلی، لوبیاسبز، کدو، هویج، نخودسبز و ذرت میباشد . 

گوشت 

بچه‌ها 
نباید دوچندان گوشت بخورند بسیاری از افراد بویژه قشرها مرفه تصور می‌کنند، فرزندانشان در سنین کودکی و نوجوانی هر روز بایستی گوشت بخورند تا در روند رشدشان خللی وارد نشود‌ . 

چه‌بسا مصرف غذاهای معمولی را حتی برای وعده شام خردسالان نمی‌پذیرند در حالی که دکتر معالج صفوی ایده متفاوتی داراست و معتقد است: کودک ها می بایست در هفته بجز گوشت قرمز رنگ از دیگر منابع پروتئینی نظیر حبوبات، میوه‌های خشک، تخم‌مرغ، ماهی و ماکیان استفاده کنند، زیرا مصرف بسیار گوشت قرمز چه بسا در کودکی زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها از‌جمله سرطان روده گران قدر و قاعدگی زودرس میشود و می تواند سبب ساز ارتقا ریسک سرطان پستان در بزرگسالی شود . 

این متخصص تغذیه می‌افزاید: این تصور که خردسالان می بایست مدام گوشت بخورند تا انرژی ضروری را برای سیر فرایند رویش داشته باشند، بسیار غلط هست و متاسفانه در اقشار پردرآمد رواج داراست . کودکان علاوه بر گوشت قرمز می توانند از دیگر منابع غذایی مثل تخم‌مرغ، میوه‌های خشک و غلات سبوس‌دار به کار گیری کنند . 

بهترین 
جایگزین گوشت قرمز آیا 
از حیث ارزش تغذیه‌ای، جایگزینی برای غنی‌ترین مبداء پروتئینی یعنی گوشت قرمز‌رنگ وجود دارد‌؟ 
عضو هیات علمی دانشکده علوم طبی اصفهان پاسخ می‌دهد: بدن بشر برای رویش علاوه بر منابع گوشت قرمز رنگ به سبزیجات، لبنیات، غلات و حبوبات نیاز داراست و حتی می‌توان با مصرف حبوبات به جای گوشت قرمز رنگ در بعضا وعده‌های غذایی از مزایای این تیم غذایی بهره پیروزی . 

او با تاکید بر این که مصرف بیش از حد گوشت قرمز‌رنگ در کودکی، منجر افزایش خطر بیماری حتی در بزرگسالی می‌شود، می‌افزاید: تخم‌مرغ جایگزین دوچندان عالی برای گوشت قرمز می باشد . ولی بهتر میباشد در کنار آن، مصرف صیفی جات و فیبر را بالا موفقیت تا از آثار سوء این پروتئین لذیذ در امان بود . 

خرید اینترنتی گوشت
گوسفند یا گوساله گوشت گوسفند را ترجیح می‌دهید یا این که گوساله؟ خیلی‌ها معتقدند گوشت گوساله سرد می‌باشد و با مذاق سیستم گوارششان دسته درنمی‌آید . بسیاری هم طعم و بوی گوشت گوسفند را نمی‌پسندند‌ . 
در این فی مابین مصرف کدام‌یک، از مزیت‌های تغذیه‌ای بیشتری برخوردار است؟ 
به گفته پزشک صفوی، سرعت هضم گوشت گوسفند عمده از گوساله میباشد و بافت قابل انعطاف و طعم دلچسبی دارد، اما بایستی بدانید گوشت گوسفند و گوساله از نظر ارزش تغذیه‌ای با یکدیگر برابری می کند و میزان روی، آهن و ویتامین B12 در آنان یکسان هست . 

او تاکید می‌کند: گوشت گوسفند مضاعف چرب و افزاینده کلسترول و تری‌گلیسیرید خون است، البته گوشت گوساله علاوه بر آن‌که کم‌چرب‌تر است، در مقایسه با گوشت گوسفند کلسترول پایین‌تری داراست . پس کسانی که مبتلا چربی خون بالا، حزن قلبی و دیابت هستند، خوبتر میباشد گوشت گوسفند را از برنامه غذایی‌شان حذف کنند . 

خرید اینترنتی گوشت,...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 7 تاريخ : يکشنبه 9 ارديبهشت 1397 ساعت: 13:39

close
تبلیغات در اینترنت