فراگیری برون ریزی / باطن ریزی ابزارک ها در وردپرس

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

وقتی که طراحی سایت در مشهد تصمیم داشته باشید از محتوای وبسایت وردپرسی خویش یک بکاپ تنظیم نمایید , سیستم برون ریزی وردپرس مدام به خیر فعالیت می نماید . کافی است همگی ی محتویات وردپرس را برون ریزی کرده و آنگاه در طول نیاز , در محل متبوع باطن ریزی نمائید . دقیقا از همین روش می‌توانید برای ساخت یک نسخه برداری شبیه یک وبسایت در هر نشانی دیگر هم استفاده نمائید . ولی نقص‌ مدام این است که درین در بین ابزارک های شما به وبسایت مقصد نسخه برداری نخواهند شد . درحال حاضر درصورتی که تنها چندین ابزارک محدود در وب سایت خویش به فعالیت برده باشید , این قضیه چندان اصلا مهم نیست اما در شرایطی که قالب شما یک‌سری محل سایدبار داشته باشد و شما در هرمورد از آن ها یکسری ابزارک قرار داده باشید , عدم انتقال ابزارکها به وبسایت تازه , به طور کامل آزار دهنده خواهد بود . در یادگرفتن روز جاری , به همراه مسترکد می آموزید که چه‌طور میتوان ابزارکهای یک وبسایت وردپرسی را برون ریزی ( Export ) کرده و آنگاه آن‌ها‌را در سایتی دیگر باطن ریزی ( Import ) نمود . 

طراحی سایت در مشهد
گام نخستین : برون ریزی ابزارک ها 
گام نخستین ما این است که ابزارک ها را از وب سایت مورد نظرمان برون ریزی کنیم . برای انجام این فعالیت , ابتدا با استفاده از یادگرفتن نصب پلاگین در وردپرس , پلاگین ی Widget Importer & Exporter را بر روی سایت مبدا نصب نموده و بعد آن را فعال فرمایید . اکنون از منوی ابزار ها به زیر منوی Widget Importer & Exporter رجوع‌نمایید . آن‌گاه در بخش Export Widgets نظیر تصویر زیر بر روی دکمه ی Export Widgets کلیک فرمائید . 
برون ریزی ابزارک های وردپرس - ذخیره پیکربندی ابزارک ها در وردپرس 
فایلی با فرمت wie برای شما ساخت می‌شود . این فولدر را در محلی امن بر روی کامپیوتر خویش محافظت فرمائید . این پوشه دربرگیرنده پیکربندی و محتوای ابزارکهای فعال سایت شماست که می‌توانید بعدا آن را بر روی وبسایت فعلی خویش یا این که بر روی هر تارنما دیگری که متبوع شماست ایمپورت فرمائید تا ابزارک ها دقیقا مطابق تنظیماتی که اکنون بر روی ابزارکهای وبسایت خویش اعمال نموده اید , در وب سایت متبوع باطن ریزی شوند . 
گام دوم : باطن ریزی ابزارک ها 
عالی , بعداز این که پوشه برون ریزی خویش را تولید کردید , حال می‌توانید آن را در هر وبسایتی که مد نظرتان است باطن ریزی نمایید . احتمال دارد سوای این که گفته شود برایتان بدیهی است که منطقا قالب و محل ابزارکها در تارنما مقصد بایستی با فولدر برون ریزی شما همخوانی داشته باشد . جهت داخل ریزی فایلی که در تراز گذشته تولید نموده اید , بایستی پلاگین ی Widget Importer & Exporter را در تارنما مقصد نصب نمایید و آنگاه با تعیین منوی ابزارها و رفتن به زیر منوی Widget Importer & Exporter مطابق تصویر زیر , فولدر wie را که پیش از این برای شما ایجاد شده‌است , آپلود کرده و داخل ریزی نمائید . 
باطن ریزی ابزارکها در وردپرس 
حالا در اینجا فقط یک نکته موجود هست . در شرایطی‌که که در ابزارکهای خویش از فهرستها هم استفاده کرده باشید , شاید اضطراری باشد که در وبسایت تازه , بعداز داخل ریزی ابزارکها , پیکربندی مرتبط با فهرست های گزینش شده در ابزارکهایی که از این قابلیت استفاده می کنند را مجددا اعمال کنید . این دستور معمولا بخاطر عدم انطباق فهرست ها در دو تارنما پیش می‌آید و برطرف کردن آن احتمال دارد تنها 1 یا این که 2 دقیقه از زمان شمارا خواهد گرفت . به این ترتیب هرطوری نیز که حساب فرمایید , این راه , شیوه ای فراوان عمل آمد و خوب برای برون ریزی و داخل ریزی ابزارکها و پیکربندی آن‌ها در تارنما های وردپرسی خواهد بود . 
امیدوارم که از این فراگیری لذت برده باشید .

طراحی سایت در مشهد,...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 15 فروردين 1397 ساعت: 18:56

close
تبلیغات در اینترنت