مفاهیم کلی وبسایت

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس


در حدود ده سال ی 90 قرن بیستم میلادی باتوجه به بسط میزان استفاده از ابزار دیجیتالی و پوشه های دیجیتالی مفهومی به اسم html پدیدآمد , که در مقاله html چه است می‌توانید کاملا با این معنی آشنا گردید . در تعریف کلی این پوشه ها , انواعی بودند که دربرگیرنده نیز نوشته نیز تصویر و نیز صوت و . . . می شدند . 


 ها توسعه و گسترش یافتند و مفهومی به اسم وب سایت و وبسایت بوجود آمده است . 

سایت ها دربرگیرنده اشکال فولدر ها بر روی کانال جهانی وب میباشند , که ابراز قابل قبولی برای رابطه با بقیه یوزرها به روشی پر سرعت و لحظه ایی و همینطور اشتراک پوشه ها و مطالب , با آن ها میباشد . 

 

در دنیای روز جاری که عصر ارتباطات نامیده می شود , سایت ها مهم ترین رسانه بعداز تلوزیون می‌باشند که با ترقی پرسرعت شرکت های پباده سازی وب سایت , چه بسا وبسایت ها در سال های اخیر برای اکثری از مردمان دنیا تبدیل به رسانه نخستین گردیده اند . 

 

سایت ها را ما می‌توانیم تاکنون به سه نسل گونه بندی کنیم ; اما این نسل ها با دقت با گاز ترقی دانش در این باره می‌تواند در آتی خیلی بیشتر شود . 

این سه نسل را با نیز مطالعه مینماییم : 

1 - نسل اولیه : 

نسل نخستین تارنما ها وقتی بود که تنها یوزرها می توانستند داده ها تارنما ها را مشاهده نمایند و قابلیت تغییرات و تولید محتوا در آنان‌را نداشتند , داده ها صرفا به وسیله مدیران سایت بر روی آن قرار می گرفت . اصطلاحا این سایت ها یک طرفه بودند . امروزه هنوز این نسل از سایت ها با دقت به این‌که موج سوم و نسل هوشمند وبسایت ها در عالم عرضه گردیده اند , بین کمپانی هایی با ساختار دیرین ترویج دارا هستند . 

 

2 - نسل دوم : 

نسل دوم سایت ها از هنگامی تولید شد که نیاز بدین زمینه که در محتوای تارنما می بایست یوزرها نقش داشته باشند , و تغییراتی ساخت و مطالبی را به ثبت برسانند ; این نسل از سایت ها را سایت های مشارکتی هم می‌گویند . چون در دستکاری و نگارش محتوا نیز مدیران و نیز یوزرها دخالت دارا‌هستند . درین نسل فناوری های خیر برای صفحه های اینترنت سایتطراحی شد . از این مثال فناوری آجاکس ( Ajax ) که فناوری برای بهبود در صدر داخل شدن برگه و آپلود آن فارغ از بار گذاری کل ورقه بود ; این نسل نسل مرسوم اکثرا تارنما هایی که ما با آن ها سرکار داریم و از آن ها استفاده کرده ایم میباشند . 

 

3 - نسل سوم : 

طراحی سایت در مشهد

نسل سوم که در سال های اخیر مهندسین فناوری داده ها برای پباده سازی وبسایت خویش در جهت آن رفته اند , ایجاد وبسایت های هوشمند است که بتوانند مخاطب خویش را بشناسند و با آن‌ها رابطه برقرار نماید . سایت های تعریف شده در‌این نسل بایستی بتواند با اعتنا به صلیقه و علایق استفاده کننده مطالب و محتوا را در اختیار آن‌ها قرار بدهد و مطابق صلیقه کابر تغییر و تحول نماید .

البته استفاده از این تارنما ها هنوز همگی گیر نشده و یک سری یه خرده از این سایت ها در دنیا میتوانیم مشاهده کنیم . در برنامه نویسی این وبسایت ها از تکنولوژی هوش تصنعی مصرف شده شده‌است و می توان اذعان کرد ابتکار عمل این تکنولوژی سبب ساز بوجود وارد شدن این ایده در پباده سازی وب سایت شده‌است . 

 

مزایای سایت ها : 

همان طور که در خصوصیت های تارنما اشاره کردیم سایت ها امکان ها و مزایای مضاعف برای ما تولید کرده اند , همینطور اکثری از محدودیت ها را برای شغل های رسانه ایی از بین برده اند . 

 

اعم از این مزیت ها 6 مورد بارز میباشند : 

1 - آگهی : 

با به‌وجود داخل شدن سایت ها , ابزار مفیدی برای آگهی در تراز جهانی بوجود آمده اند . به گونه ای که خبگزاری های مشهور عالم بعداز تکثیر خبر خویش در تارنما های مشهور خبری قادر است از نشر آن در تمام عالم , اما به غیر از مرزو بوم کره شمالی که رابطه اینترنتی مردمان آن با عالم بجهت سیاست های حکومتی جدا است , اطمینان داشته باشند ; آن نیز در کسری از زمان که چه بسا تاءمل کردن به‌این مسئله در پیشین محال بود . 

2 - بازاریابی : 

در‌این فرمان تنها کافی ست ما وبسایت خویش را به موتور های جست و جو از قبیل google . com معرفی کنیم . همین دستور سبب میگردد که با یوزرها با جست و جو درباره‌ی موضوع کاری ما که وبسایت ما به آن اشاره دارااست , تارنما مارا پیدا نمایند و با تجارت ما و تولیدات ما آشنا شوند . صرفا بایستی در پباده سازی وب سایت به نکات css و سئو ی وبسایت مان دقت نماییم . چون اینکار سبب ساز می‌شود که موتور های جست و جو وبسایت ما‌را در سکو بالاتری در لیست جست و جوی خویش قرار دهند . 

3 - در اختیار بودن : 

این مزیت سبب شده که ما در هر زمان از شبانه روز و هر جایی که به وب دسترسی داریم , داده ها خویش را بتوانیم در اختیار یوزرها در اختیار بگذاریم . اصطلاحا بدین مزیت 7 *24 می‌گویند . 

4 - تبلیغات : 

با وجود خیل عظیم یوزرها وبسایت ها شایسته ترین مکان برای انجام تبلیغات می‌باشند . در حالتی که که سایت ما دارنده بازدید کننده متعددی باشد , مسلما به خاطر این مورد شرکت ها گوناگون در این باره به شما برای تبلیغات هم مراجعه خواهند کرد . خویش شما نیز می‌توانید بدین روش خویش را در عالم گسترده ی وب معرفی و تبلیغ فرمائید . 

5 - درآمد زایی : 

مهم‌ترین مزیت وبسایت ها ساخت درآمد هست که به هدف اساسی روز جاری در جامعه جهانی که اشتغال و درآمد برای گذران کارها معاش ست , جان نو ایی داده است . اکثری از شرکتهای در هم اکنون ورشکستگی چه بسا با منش مقدار وبسایت توانسته اند بقای خویش را تضمین کنند . چون تعدد فروش آن ها به‌این نحوه یک سری برابر شده‌است . همینطور این تعداد مشتری در صورت رضایت از کیفیت محصول ها برای شما ابزار تبلیغاتی خواهند شد و در حین زمان اندکی تولیدات شما در کل یک شهر یا این که چه بسا مرز و بوم و یا این که چه بسا دنیا معرفی خواهد شد .

6 - عدم محدودیت های وقتی و مکانی : 

یک مزیت حساس دیگر وبسایت ها این می‌باشد که دیگر رابطه ما با مشتریان و یوزرها محدود به خیابان و محله اطراف کمپانی ما نمیباشد . آنگاه جغرفیا و جبر جغرافیایی محدودت رابطه با مشتری از بین رفته است , و مشتری با رابطه با تارنما ما , به صورت مجازی سفری به کمپانی ما خواهد داشت , سفری که ولی مجازی خواهد بود . همینطور مشتریان می‌تواند در هر زمان از شبانه روز که چه بسا جز ساعت کاری کمپانی ما نیست , کار و درخواست خویش را انجام دهند . 

و با دقت به این که این رابطه دو طرفه میباشد , کمپانی پباده سازی تارنما پایه از روش سایت هم در هر زمان و جای جای قادر است با مشتریان خویش رابطه داشته باشد و آنان نسبت به تولید ها خویش جذب کند . 

 

پروسه پباده سازی وبسایت : 

به فرایند ساخت و ساخت یک تارنما از ابتدا تا پایان پباده سازی وب سایت میگویند . 

یک طراح وب سایت برای پباده سازی وبسایت نیاز به شناخت با تمام روند ساخت تارنما داراست . 

 

طراح تارنما می بایست با ابزار گوناگون ساخت و ویراش وبسایت ها و لهجه های برنامه نویسی کانال و وب شناخت داشته باشد , نظیر Asp . net و PHP . 

همینطور می بایست با مباحث دامنه , صاحبخانه اینترنت , cms , Html , css , Ajax و . . . . 

کمپانی پباده سازی وبسایت توسعه و گسترش و پردازش اساس , این داده ها را در مقاله ها پباده سازی تارنما خویش کاملا یادگرفتن داده است . 

 

 

فرآیند تولید سایت : 

مهیا کردن و ساختن هر شی و وسیله ایی مراحلی را دربرگیرنده میشود . 

پروسه ساختن یک تارنما هم ترتیبی دارااست : 

1 - ابتدا گزینش یک اسم دلخواه برای وبسایت که در مبحث دامنه در رابطه آن توضیح مفصل داده ایم . 

2 - نام نویسی تارنما یا این که ثبت دامنه برای این که اسم سایتمان منحصربه‌فرد باشد . 

3 - پباده سازی صفحه های اینترنت بوسیله موسسات پباده سازی وب سایت مانند کمپانی طرح و پردازش اساس . 

4 - خریدن یک فضای بر بستر وب , که در دعوا صاحب خانه اینترنت یا این که host میتوانید با آن آشنا گردید . 

5 - آپلود وبسایت پباده سازی شده بر روی فضای خریداری شده یا این که صاحب خانه اینترنت , برای این‌که بر روی بستر وب برای نمایش به عموم قابل استفاده باشد .
 

نویسنده : امین طیرانی بازدید : 3 تاريخ : پنجشنبه 23 آذر 1396 ساعت: 13:54
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها