پباده سازی وبسایت برای مخاطبان متعدد : تشخیص و تعریف گروههای متعدد بازدیدکننده | بلاگ

پباده سازی وبسایت برای مخاطبان متعدد : تشخیص و تعریف گروههای متعدد بازدیدکننده

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

طراحی سایت در مشهد

اولین گام حیاتی در پباده سازی سایت برای هر کسب و کاری اینه که یه فهرست از هدف ها کاریش تنظیم کنه و ببینه چطوری میتونه برای تمامی بازدیدکننده ها اون انگیزه رو عملی کنه . پباده سازی گرافیکی , وایر - قاب , نوشتن پیام تبلیغاتی , تمامی پس از این تراز اند . هنگامی بدونید وبسایت قراره چه کاری انجام بده , همگی برای شرکتتون خوبه و نیز برای بازدیدکننده های مختف مد نظرتون , تا بتونید نیازهای هر تیم رو در لحاظ بگیرید . 

آشنایی این مخاطبان و آن‌گاه ساخت پروفایلهای رفتاری و هدف ها خرید هر کدوم از این مخاطبها می بایست قسمتی از پروسه اول کارمون باشه . این عمل از اون چیزی که عمده مردمان فکر می‌کنند سختتره . ما هنگامی از مشتریهامون می‌پرسیم , مهیا اند که تمامی چیز رو در رابطه کاربرها و خریدارهاشون بگن , در رابطه بازارهای متفاوت , اهدافش و غیره . این داده ها تنها برای شروعه . 

بهینه سازی سایت
تو این مقاله می خواهیم برای اینترنت سایتی که با موفقیت برای تأمین نیازهای تمامی مشتریهاش از گروههای مختلفی که می باشند , طرح ریزی کنیم . 
شناسایی گروههای متعدد بازدیدکننده 
این مراحل با فهرست بندی گروههای مشتریهای فعلی که می‌شناسیم استارت میشه . این گروهها مبتنی بر معیارهای مختلفی میتونن تقسیم بندی بشن که به دسته کسب و عمل بستگی داره , البته مرسوم ترین معیارها عبارتند از : 
این‌که به کدام جور از تولیدها عشق دارا هستند 
به کدام سرویس ها عشق و علاقه دارا‌هستند 
مدل صنعت 
حالت جغرافیایی 
گونه ارتباطشون با کمپانی ( برای مثال کارمند , مشتری , کارمند آتی ) 
انگیزه از بازدید 
سطح ای از مراحل خرید که استفاده کننده در اون قرار داره 
تو این تراز بایستی بسط دهنده روی مشتریها عمل کنه , زیرا قابلیت و امکان داره بعضا از این گروهها برای طرح ریزی استراتژیک , ملاحظات خاصی نداشته باشند . 
بعداز اینکه که‌این گروهها معین شدند , می بایست مبتنی بر ارزشی که برای کسب و فعالیت دارا هستند , حق تقدم بندی بشن . این پیش فرض اشتباهیه که بگیم کلیه کاربرها اگه روی تارنما به داده ها مد نظرشون نرسند ازش بیرون میشن . اگه مسیریابی وبسایت راحت باشه و پباده سازی منطقی و منزه باشه , خیلی از کاربرها روی تارنما میمونن و قسمتهای مختلفشو میگردن تا بالاخره چیزی رو که میخواستن پیدا نمایند . پس برای این‌که کاری کنیم تا کاربرها بیشتر , وب سایت رو بگردند , بایستی مسیریابی راحتی روی تارنما بذاریم . 
شناسایی مشکلات پباده سازی فعلی 
معمولا هنگامی مشتری تصمیم میگیره سایتشون نوسازی کنه که تارنما نتونه به هدفش برسه . با این‌که احتمال دارد نظارت رفتارهای استفاده کننده روی وبسایت , نشون بده کاربرهایی که وارد تارنما میشن همون اشخاصی میباشند که مد نظرمون بودند , 
سطح بعدی اینه که تارنما فعلی رو ببریم زیر ذره بین و خلق استفاده کننده رو بررسی کنیم تا به‌این نتایج برسیم : 
تشخیص گروههای بازدیدکننده که از روش وبسایت در یه راستا و چهت نیل به یک انگیزه جنبش می کنند . 
سختی ها فعلی که بر راز شیوه این گروهها قرار داره . 
نقاط ورود بزرگی به غیر از ورقه اساسی که بازدیدکننده ها روش فرود در بین . 
نرخ خروج در صفحه های متعدد و توجه مضاعف در اون صفحاتی که جايگاه ای فراتر یا این که زیر خیس از جايگاه میانگین گرفته اند . 
صفحاتی که نرخ خروجشون بالاست . 
مراحلی بی نتیجه و متعددی پیش روی یک مجموعه استفاده کننده خاص از هنگامی وقتی که وارد تارنما میشن تا هنگامی که به نقطه تبدیل شدن به مشتری میرسند . 
بخش هایی از سایت که هیچ کدوم از گروههای بازدیدکننده نمیخواستند ببینند . 
با این داده ها , می بایست مسائلی رو که سد منش بازیددکننده میشن و نمیذارن به مشتری تبدیل بشه رو تمیز فرمایید . علاوه بر این پباده سازی اینترنت بایستی طوری باشه که به گروههای گوناگون کاربری سرویس ها رسانی کنه . 
ساخت بازدیدکننده انگیزه ( بیرون از گروههای بازدیدکننده 
اگه بخواهید این گروهها رو به طور شخص شخص ملاحظه کنید و همت نمایید سایتی گسترش بدید که برای همگی گروههای گوناگون سرویس ها رسانی کنه , می بایست در انتظار فاجعه باشید . فیض پایانی همچین پباده سازی ای به احتمال بسیار یه قالب لبریز هرج و مرجه که همگی رو گیج میکنه و با هیچ کس واضح کلام نمیکنه . هدفتونو بذارید روی محدود کردن پیکربندی مسیریابی کاغذ فرود و برندسازی به زبون معمولی و مشخصی که برای کلیه گروههای انگیزه روشن باشه . اولی گام فشرده کردن نیازهای گروههای مجزای اینترنت سایته تا بتونیم به تمامی سرویس رسانی کنیم . می بایست قبلش یک‌سری تا از گروههای کلیدی مخاطب نخستین رو بشناسید , برای این عمل از این روشها امداد بگیرید : 
نخستین , با استفاده از بررسی داده های انباشته شده , جهت تشخیص رفتارهای اول 
مسلما در تحقیقی که در بخش گذشته گفتیم , می‌بینیم که تعداد یه خرده از مخاطبان از نقطه ورود تا پایان , از مسیر مشابهی میرن . این مجموعه میشن جزو گروهی که شاید هدفشون از بازدید وبسایت , یکسان بوده . سود می بایست مخاطبانی باشند که از گروهی از بازدیدکننده ها با نیازها و هدف ها شبیه به‌وجود اومده اند که میتونن بطور مؤثری از روش سایت تازه از ورقه فرود به نقطه انگیزه ( خرید از تارنما ) برسن . 
نکته : اعتنا به تفاوت بین گروههای کاربری با مخاطبهای فعلی که تو این سطح داریم ازشون سخن می کنیم مهمه . پیام تبلیغاتی روی برگه فرود نو و صفحه ها تبدیل مشتری می بایست با تمامی گروههای کاربری مختلفِ داخل مخاطبهایی که درین صفحه های در حرکتند سازگار باشه . 
علاوه بر این , احتمال داره که یه گروههای مشخصی از بین این مخاطبها از حیث سودآوری که برای کمپانی دارا‌هستند , قیمت بیشتری نسبت به گروههای دیگه داشته باشند . برای مثال کسایی با توان خرید فراتر یا این که صنایعی که بیشتر از سایر از یک خدمت مشخص و معلوم استفاده می کنند . بعدا در این زمینه عمیقتر کلام خوا‌هیم کرد . 
دوم , با انتخاب قیمت نسبی این مخاطبها 
احتمالش کمه که کلیه این مخاطب هایی که در ابتدا گفته شد , بها اینو داشته باشند که در ملاحظات پباده سازی در لحاظ گرفته بشن . پس برای آغاز راجع به ارزشهای نسبی این مخاطبان شناسایی شده , برای کسب و فعالیت تحقیق نمائید . کدوم مجموعه از مخاطب , بیشترین سودآوری رو داره؟ 
احتمالا مهم‌ترین مخاطبان , بیشترین سودآوری رو نداشته باشند یا این که ممکن است تعدادشون نیز بیشتر از سایر نباشه . برای همین می بایست با مشتری مشورت کردن بشه . از سرمایه گذارها بخواهید توضیح تن فکر‌میکنند کدوم مدل از مخاطبها براشون مهمترند . احتمالا به نتایج ضد و نقیضی برسید , البته در‌صورتی‌که سود این مشاجره به سه یا این که چهار مجموعه رسیدید , کلیه این گروهها به یک میزان ارزشمندند . 
انگیزه این سطح اینه که مخاطبهاتونو بشناسید و مشاهده کنید کدوم تیم می بایست برای سازماندهی وبسایت و پباده سازی تجربه کاربری در راءس اعتنا باشند و بعداز اینها , مجموعه دوم چه کسایی میباشند . 
ساخت پروفایل مخاطب 
حال وقتشه که هر کاری تا درحال حاضر انجام دادیم رو کنار نیز بذاریم و با این داده ها , برای مخاطبانمون پروفایل صحیح کنیم . براین اساس , سازماندهی , شعارسازی , برندسازی و چه بسا صفحه آرایی با این پروفایل خیلی معمولی خیس خواهد بود . 
با اعتنا به این‌که مخاطبانمون از تعدادی مجموعه گوناگون می‌باشند , احتمال دارد از بخش ها و صنعت های مختلفی نیز باشند . این پروفایلها بایستی نیز شباهتها رو پوشش تن و نیز تفاوتها . یه پروفایل به درد بخور می بایست این مساله رو مشتمل بر بشه : 
هدف ها , نیز هدف ها خریدار و نیز هدف ها مخاطب . مخاطب دنبال چی میگرده و مشتری از مخاطب چی میخواد ( مراد از مشتری , رئیس شرکتی است که درخواست پباده سازی تارنما داده و خواسته از مخاطب , بازدیدکننده وبسایت است ) . 
مشترکات , چه عوامل مهمی بین گروهها و مخاطبها با نیز فرق دارن؟ در کنار مشترکات , تفاوتها رو نیز بررسی نمائید . معلوم کردن تفاوتها نشون میده در محتوا و شعارسازی , هنگام کلام با این مخاطب , چه حرفهایی رو نباید زد . 
بخشهای گران بها , آیا صنعت های , بخش ها یا این که گروههای خاصی از بین مخاطبان می‌باشند که رجوع سرمایه رو بیشتر کردند؟ اگه اینطوره , می بایست در پباده سازی محتوا و شعار بدین گروهها اعتنا ویژه ای بشه . 
اخلاق و رفتار فعلی , این مخاطبان اکنون چطور از وب سایت استفاده میکنند؟ روی وبسایت , کجا میخوان برن؟ دفعه اولیه چطوری وبسایت رو پیدا کردند؟ 
خوی ایده­آل : یه مخاطب اگه چطوری از سایت دیدن کنه ایده­آله؟ مشتری چطوری میتونه بیشتر از مخاطب سود ببره ( چه با سرویس ها رسانی خوب تر در وبسایت و چه با تعامل گوناگون ) ؟ 
هنگامی این پروفایلها بدون نقص شدند , دیگه نسبتاً مهیا ایم که طرح ریزی رو آغاز کنیم و اینترنت سایتی پباده سازی کنیم که بتونه نیازهای گروههای کثیری از مخاطبان گوناگون رو تأمین کنه . تنها یک تحقیق میمونه که می بایست قبلی از استارت انجام بدیم . 
تجزیه و آنالیز نقاط محل ورود 
موقع ساخت یه پباده سازی اینترنت و باصرفه سازی سایت برای کاربرهای متعدد , بایستی نقاط مختلفی که هر تیم مخاطب ازش وارد وبسایت گردیده اند رو پیدا نمایید . یک کدام از شایسته ترین روشهای سرویس ها رسانی به گروههای گوناگون اینه که برای هر مجموعه یک نقطه ورود غیروابسته ای در لحاظ بگیریم . با این عمل دیگه تجربه کاربری یا این که شعار تبلیغاتی فدا نمیشن . 
اینجا می بایست کانالهای ترافیک و نقاط ورود هر مجموعه مخاطب رو در وبسایت فعلی پیداکنیم . آیا مخاطبان ما از موتورهای کاوش عبارت خاصی یا این که نام اینترنت سایتمونو سرچ می کنند و از بین آیتم هایی که موتور کاوش ارائه میده روی وبسایت ما کلیک میکنند؟ آیا روی لینکی که در پستهای وبلاگها و اینترنت سایتهای دیگه نوشتیم کلیک میکنند؟ آیا از لینکهای کانال های مجازی وارد وبسایت میشن؟ آیا وارد برگه با اهمیت میشن یا این که میرن به صفحه ها فرود خاصی؟ با اعتنا به این که احتمال داره نقاط ثانویه ای نیز برای ورود وجود داشته باشه , ملاحظه کنید هر جور استفاده کننده چطوری قراره به وبسایت تجدید بنا شده دسترسی پیدا نمایند . توجه نمائید که صفحه ها ورود کاربرها حذف نشن یا این که تغییر تحول

...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 6 تاريخ : چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت: 15:31