مزایای گوشت گوسفند بر پایه تغذیه | بلاگ

مزایای گوشت گوسفند بر پایه تغذیه

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

خرید گوشت قرمز

 


۱ . 
انرژی بالا (هر ۱۰۰ گرم گوشت، ۲۰۶ کیلوکالری دارد) 
از مزایای گوشت گوسفند می‌توان به مالامال انرژی بودن آن اشاره کرد . کبد گوسفند از پاراگراف قسمت‌های مالامال انرژی آن هست . این زمینه را می‌توان در محتوای کالری نیز مشاهده کرد . هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند دربردارنده ۲۰۶ کیلو کالری می باشد . دقت داشته باشید که هر آدم بالغ به طور تقریبی به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارد . مصرف کالری می‌تواند در فعالیت‌های روزانه، استقامت بالا و کاهش خستگی هنگام کار بدنی به کمکتان بیاید . 

۲ . پروتئین بالا (هر ۱۰۰ گرم گوشت، ۱۷ .۱ 
گرم پرتئین دارد) 
این راز دوچندان مهمی نیست، گوشت حیواناتی چون گاو و گوسفند دارنده پروتئین بالایی می باشند که برای تن فراوان اثرگذار هست . هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند دارای ۱۷ .۱ گرم پروتئین هست . این اندازه پروتئین برای کسانی که میخواهند بدن ماهیچه‌ای داشته باشند، بسیار به فعالیت میاید . از مزایای پروتئین در تن می‌توان به ایجاد و ارتقا جمع عضلانی، اتصال چربی، هضم غذا، تولید اقتدار و انرژی در بدن اشاره کرد . 

بخش اعظم 
بخوانید: افراد چاق از این دسته گوشت به کارگیری کنند 

۳ . 
کلسیم بالا (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۱۰ میلی گرم کلسیم دارد) 
یکی دیگر از مزایای گوشت گوسفند، وجود کلسیم در آن می باشد که برای تن فراوان حتمی و موءثر می باشد . وجود کلسیم در گوشت گوسفند به نگهداری سلامت استخوان، تقویت استخوان‌ها، جلوگیری از اختلالات و ناهنجاری‌های استخوانی کمک می‌نماید . مقدار کلسیم در هر ۱۰۰ گرم گوشت گوسفند ۱۰ میلی‌گرم می‌باشد . 

۴ . فسفر (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۱ .۹۱ 
میلی گرم فسفر دارد) 
گوشت گوسفند هم دارنده اندازه متعددی فسفر است . صحیح نظیر کلسیم، محتوای فسفر در گوشت گوسفند، مضاعف مفید بوده و برای سلامتی، به خصوص سلامت سازی استخوان و خودداری از پوکی استخوان فراوان موثر هست . میزان ۱ .۹۱ میلی گرم فسفر در هر ۱۰۰ گرم گوشت می‌تواند نیاز بدنتان به فسفر را تامین کند . 

۸ 
خواص باورنکردنی گوشت گوسفند برای تن درستی ۵ . ویتامین B۱ (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۰ .۵۱ 
میلی گرم ویتامین B۱ دارد) 
چه کسی میگوید که ویتامین در گوشت قرمز وجود ندارد؟ ما بایستی بدانیم که گوشت گوسفند دارای میزان قابل توجه‌ای از ویتامین B به خصوص ویتامین B۱ میباشد . از ۱۰۰ گرم گوشت گوسفندی که مسئله آزمایش قرار گرفته، اندازه ۰/۱۵ ویتامین B۱ کشف شده می باشد . البته درست هست که این میزان میزان خیلی یه خرده هست . با این درحال حاضر ویتامین B۱ مو جود در گوشت گوسفند فراوان اثرگذار است، این ویتامین به پروسه اکسیداسیون، ارتقا انرژی در بدن، حفظ انعطاف پذیری، بالا بردن استقامت بدن، همینطور از پوسته پوسته و خشک شدن پوست جلو گیری می کند . 

۸ . سلنیوم (هر ۱۰۰ گرم گوشت ۷ .۰ 
میلی گرم سلنیوم دارد) 
گوشت‌های قرمز‌رنگ به خصوص گوشت گوسفند دربردارنده سلنیوم هستند . سلنیوم مو جود در گوشت گوسفند می‌تواند به ساخت آنتی اکسیدان‌های اثر گذار در بدن کمک نماید . با وجود سلنیوم در گوشت گوسفند تن می‌توان به مبارزه با رادیکال‌های آزاد بپردازد و همچنین بدن بشر را از خطر ابتلا به بیماری‌های مختص حفظ نماید . با وجود سلنیوم در بدن پوستی خوبتر و اندامی تندرست تری خواهیم داشت . 

...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 10 اسفند 1396 ساعت: 13:35