اهمیت کانتراست (contrast) رنگ ها در طراحی سایت

ساخت وبلاگ
چکیده : درحقیقت کنتراست یا این که به عبارتی پالت های رنگی ، یک اصل اصلی در پباده سازی وب سایت هست که بخش مهم... با عنوان : اهمیت کانتراست (contrast) رنگ ها در طراحی سایت بخوانید :

درحقیقت کنتراست یا این که به عبارتی پالت های رنگی ، یک اصل اصلی در پباده سازی وب سایت هست که بخش مهمی از هر پروژه میباشد . کنتراست به سازماندهی پباده سازی شما و تولید سلسه مراتب امداد می نماید . 

با این حال، در پروسه پباده سازی می بایست کلیه چیز به فیس متعادل به کارگیری شود . همان گونه که استعمال بیش از حد از پالت های رنگی می تواند مضر باشد استعمال نکردن از آن نیز می تواند زیان آور باشد . در شرای تمام موادسازنده پباده سازی شما از پالت های رنگ به فیس متعادل به کارگیری نکند می تواند باعث سردرگمی و گیجی بصری شود . 

Contrast در بین پیش موضوع و پس موضوع یکی از مهم ترین دست اندرکاران برای سهولت در تلاوت است . در صورتی‌که نوشته رنگی در پیش قضیه واضح استعمال شود، کانتراست ضعیف خواهد شد، زیرا شایسته ترین نتایج پالت های رنگی مطلوب نوشته سفید در برابر مسئله های رنگی تیره میباشد . برنامه های رنگ، علامت ها را از یکدیگر تشخیص می دهند و می تواند نماد ای از پیام را بدون نیاز به درک زبان آرم ارائه دهد . 

مبانی 
رنگ ها نقاش و طراحی سوئیسی یوهانس، یک چرخه رنگی ساخت کرد که در یک سازمان، 12 رنگ در 12 دایره تشکیل گردیده می‌باشد . در این دایره رابطه بین رنگ ها گفته شده است . 
رنگ ها به روش تحت ارائه می شود: 
رنگ 
های اصلی: آبی، قرمز رنگ ، زرد 
رنگ 
های ثانویه: سبز، نارنجی و بنفش 
رنگ های تکمیلی: قرمز- نارنجی، قرمز- بنفش، زرد- نارنجی، زرد-سبز، آبی- بنفش، آبی- سبز . 

تئوری رنگ گوته او‌لین مطالعه سیستماتیک اثرات فیزیولوژیکی رنگ ها را در سال (1810) ارائه بخشید . مشاهدات وی در مسئله اثر گذاری رنگ های مختلف، به این رخ بود:"برای ترکیب رنگ هایی که به شدت با یکدیگر مخالف هستند، در چشم افراد از یکدیگر متمایز می شوند ." 

یک چرخه رنگ، یک تصویر انتزاعی از رنگ ها در گوشه و کنار یک دایره می باشد که ارتباط فی مابین رنگ های اولیه و رنگ های ثانویه و رنگ های تکمیل کننده را نشان می دهد . 

علم رابطه دربین رنگ ها او‌لین قدم برای بسط یک طرح رنگی برای سیستم نشانه گذاری و تایپ می‌باشد . 

سئو در مشهد

معرفی مطالب جالب با لینک منبع...
ما را در سایت معرفی مطالب جالب با لینک منبع دنبال می کنید

نویسنده : امین طیرانی بازدید : 19 تاريخ : جمعه 13 مهر 1397 ساعت: 9:23