گزارش اسپم یا اخطار گوگل در قسمت Manual Actions | بلاگ

گزارش اسپم یا اخطار گوگل در قسمت Manual Actions

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

طراحی سایت درمشهد 

در صفحه Manual Actions دو نوع از عملیات به نمایش گذاشته می شود.
Manual Actions که مواردی را لیست می نماید که کل سایت را دربر می گیرد.
Manual Actions که تنها جزئی از سایت را شامل می شود و تنها یک URL منفرد و یا بخش خاصی از سایت را تحت تاثیر قرار می دهد. معمولا رایج است که برخی از صفحات یک وب سایت بزرگ Manual Actions دریافت نمایند، به خصوص اگر آن سایت یک پلت فرم در اختیار کاربران دیگر باشد که بتوانند آزادانه در آن به تولید محتوا و اشتراک گذاری آن بپردازند. اگر موضوع تنها مربوط به بخشی مجزا باشد، تنها همان بخش تحت تاثیر Manual Actions قرار گرفته و کل سایت شامل این موضوع نمی شود.
هر کدام از بخش هایی که در بالا اشاره شد شامل اطلاعات زیر می شوند :
دلایل : در این قسمت دلایلی که Manual Actions اعمال شده آورده می شود
تاثیرات : در این بخش قسمت هایی از سایت که تحت تاثیر Manual Actions قرار می گیرند آورده می شود. در اینجا تنها ۱۰۰۰ مورد اول نمایش داده می شود.
در مورد گوگل و اسپم
از زمانی که موتورهای جستجو بوجود آمده اند، افرادی هم پیدا شدند که با استفاده از ترفندهایی صفحات خود را به رده های بالای نتایج جستجو ببرند. این موضوع برای کاربرانی که جستجو را انجام می دهند موضوع جالبی نیست زیرا به این طریق مطالبی که ارتباط بیشتری با موضوع جستجو دارند در رتبه های پایینتر از مطالب غیر مرتبط قرار می گیرند و همچنین این موضوع برای مالکان وب سایت های قانونی بد خواهد بود، زیرا سایت هایشان سخت تر در نتایج یافته می شوند. به همین دلایل گوگل از روز اول پیدایشش با اسپمر ها در حال مبارزه بوده و به کاربران کمک کرده است تا بهترین نتایج را دریافت نمایند و از طرف دیگر به وب سایت هایی که از مجراهای قانونی فعالیت می کنند کمک کرده است که بتوانند از طریق نتایج جستجوها ترافیک جذب نمایند. گوگل به طور پیوسته در حال فعالیت است تا بتواند نتایج بهتری را به کاربران ارائه نماید. گوگل برای ارزیابی کیفیت جستجوها به صورت تمام وقت از یک رویکرد مبتنی بر داده و استفاده از تحلیلگران، محققان و کارشناسان و همچنین آمارهای موجود استفاده می نماید. تغییرات در الگوریتم های گوگل با توجه به ارزیابی های کیفی وسیعی انجام می شود. در حال حاضر الگوریتم گوگل در تشخیص موارد اسپمی بسیار خوب عمل می کند و در اغلب اوقات می تواند به صورت اتوماتیک موارد اسپمی را تشخیص دهد و آنها را از نتایج جستجوها حذف نماید. با این حال برای حفاظت از کیفیت ایندکسگذاری ها، گوگل علاقه دارد تا از Manual Actions استفاده نماید تا بتواند به طور موثرتری با موارد اسپمی مبارزه کند.
لیستی از موارد رایج Manual Actions
سایت هک شده (Hacked site)
اگر شما با این پیام در صفحه ی Manual Action یا صفحه ی مشکلات امنیتی در Search Console مواجه شدید، این به این معنی است که گوگل صفحاتی را در سایت شما یافته است که توسط افراد ثالثی دستکاری یا هک شده اند. اغلب یک هکر فایل هایی را بارگذاری می نماید یا فایل های موجود را تغییر می دهد که این تغییرات توسط رویه ی ایندکسگذاری گوگل جزو موارد اسپمی شناخته می شود. در بسیاری از موارد، این محتوای مخرب از طریق پروسه ای که به کلاکینگ (cloaking) معروف است مخفی می شوند.
برای محافظت از کاربران، صفحات سایت شما ممکن است به عنوان صفحات خطرناک برچسب گذاری شود یا ممکن است آنطور که باید در نتایج جستجو رتبه ی درخوری را بدست نیاورد.
توصیه ها
برای دستیابی به لیست کاملی از اقداماتی که در هنگام به خطر افتادن سایتتان می توانید انجام دهید لطفا به آدرس http://www.google.com/webmasters/ مراجعه کنید.
هنگامی که مطمئن شدید که سایت شما دیگر در خطر نیست، برای سایتتان به گوگل درخواست تجدید نظر ارسال کنید. بعد از اینکه درخواست تجدید نظرتان را به گوگل ارسال کردید، صبور باشید و منتظر پیامی در Search Console account بمانید. گوگل پس از اینکه سایتتان را مورد بررسی قرار داد این موضوع را به اطلاع شما خواهد رساند. اگر گوگل به این جمع بندی برسد که سایت شما دیگر محتواهای مشکل دار ندارد، هشدار خطرناک بودن سایت از نتایج جستجو حذف خواهد شد.
اسپم های ایجاد شده توسط کاربران (User-generated spam)
اگر در صفحه ی Manual Actions با این پیام مواجه شدید، به این معنی خواهد بود که گوگل در سایت شما مواردی اسپمی را یافته است که توسط کاربران تولید شده است. به طور معمول این توع از موارد اسپم بیشتر در صفحات فروم، صفحات guestbook و پروفابل های کاربران یافت می شوند.
در نتیجه گوگل به بخشی از سایتتان که این موارد اسپمی در آن ظاهر شده است، یک manual spam action خواهد داد. مواردی که کل سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهد در بخش Site-wide matches ظاهر می شود. مواردی که فقط بخشی از سایت یا برخی از لینک های سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهد در بخش Partial matches به نمایش گذاشته می شود.
توصیه ها
راهنماهای وبمستر گوگل که در مورد موارد اسپمی تولید شده توسط کاربران ارائه شده است را به دقت از طریق لینک https://support.google.com/webmasters/answer/2721437 مطالعه کنید. سپس از طریق گام های زیر تخلف های سایتتان را شناسایی و تصحیح نمایید :
کاربران اغلب در بخش های فروم، کامنت های وبلاگ و پروفابل های کاربری محتواهایی را به سایت اضافه می نمایند. به دنبال پروفایل هایی با نام های کاربری تجاری باشید با پست هایی با مطالب تبلیغی، لینک های غیر مرتبط با عنوان بحث یا متن های نامفهوم را مورد بررسی قرار دهید.
صفحاتی از سایتتان که کاربران امکان اضافه کردن محتوا در آن را دارند را شناسایی نمایید.
محتواهای غیر مرتبط و اسپمی را در این بخش بیابید و آنها را حذف نمایید. این ناحیه ها را برای یافتن این موارد بررسی کنید :
پست یا پروفایلی که شبیه به تبلیغات است

سئو در مشهد, سئو مشهد بهینه سازی سایت, بهینه سازی سایت درمشهد,...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 6 تاريخ : پنجشنبه 29 شهريور 1397 ساعت: 12:37