توضیحات متا چیست؟

ساخت وبلاگ
چکیده : چطور توضیحات متا را بنویسیم؟ چرا توضیحات متا حائز اهمیت می باشد؟ آیا توضیحات متا براستی بر روی مرت... با عنوان : توضیحات متا چیست؟ بخوانید :


چطور توضیحات متا را بنویسیم؟ چرا توضیحات متا حائز اهمیت می باشد؟ آیا توضیحات متا براستی بر روی مرتبه سایت شما در گوگل تاثیر می گذارد؟ مثالهای عالی و بد از به کارگیری توضیحات متا کدامند؟ این مطلب به تمام این سوال های پاسخ خواهد اعطا کرد . 

سئو در مشهد

دست اندرکاران مفید بر سئو تارنما فراوانند، در این مقاله به اهمیت توضیحات متا و یا متا تگ توضیحات در سئو وب سایت می پردازیم . 

متا 
تگ چیست؟ متا تگ ها المان هایی از HTML هستند که اطلاعاتی در رابطه ورقه وب را در اختیار موتورهای کاوش و کاربران قرار وارد می کنند . این المان ها می بایست باطن تگ Head قرار گیرند . در بخش هد دو المان متا تگ توضیحات و متا تگ عنوان قرار می گیرند . 

متا 
تگ توضیحات چیست؟ متا تگ توضیحات یک جمله کوتاه هست که در فولدر HTML درج گردیده و توضیحاتی در رابطه محتوا ارائه می دهد . توضیحات متا می تواند در ورقه نتایج کاوش در زیر نشانی صفحه به سناریو در بیاید . به این وضعیت نمایش توضیحات متا، snippet نیز گفته می شود . 

 

چه‌طور 
توضیحات متا را برای سئو باصرفه کنیم- مثالهایی از توضیحات متا 


توضیحات متا هنگامی که خود یا این که یوزرها پیوند وبسایت را در سایر تارنما ها و کانال های اجتماعی به اشتراک می گذارید نیز به نمایش در می آید . 

توضیحات 
متا را در کجا اضافه کنیم؟ متا تگ توضیحات همانگونه که گفته شد داخل تگ Head قرار داراست . 
طرز نوشتن تگ توضیحات متا به این چهره است: 

 


در CMS های متفاوت قسمتی برای درج توضیحات وجود دارد این بخش ممکن می‌باشد عناوینی مثل "توضیحات، توضیحات مختصر و . . . " داشته باشد . 

چرا 
توضیحات متا دارنده اهمیت می باشند؟ توضیحات متا می تواند بر روی تصمیم مخاطبان جنس و خدمات شما تاثیر گذارد و آن ها را به کلیک روی لینک وبسایت شما در گوگل یا این که کانال های اجتماعی تشویق نماید . ارتقاء نرخ کلیک و افزایش ترافیک سایت در غایت به افزایش تعامل یوزرها با وب سایت می انجامد . بنابراین نوشته توضیحات می بایست دیدنی و دارای ربط با نوشته صفحه و نیاز استفاده کننده باشد . 

آیا 
متا تگ توضیحات دلیلی در رتبه گیری وب سایت است؟ گوگل به صراحت اعلام کرده می‌باشد که متا تگ توضیحات یکی از عوامل درجه دهی به سایت نمی باشد . اما توضیحات با کیفیت به ارتقاء نرخ کلیک Click-through rate می انجامد و ارتقاء نرخ کلیک خود یکی از عوامل ارتقا رتبه در گوگل و سایر موتورهای جستجو می باشد . 

چگونه 
توضیحات متا خوب بنویسیم ؟ هنگام 
تولید متن متا تگ توضیحات مورد ها ذیل را مورد لحاظ داشته باشید: 
عبارات مهم : مطمئن گردید که توضیحات متا دارنده کلمه ها مهم حساس برگه می باشند . اگر متا تگ توضیحات در برگه جستجوی گوگل به کارگرفته شود این عبارات اساسی بالد Bold یا این که برجسته خواهند شد . 

جملا‌ت خویش را خوانا و قابل درک گزینش کنید: به کارگیری بیش از حد از کلمات حساس در متا تگ توضیحات سبب ساز ناخوانا شدن و نا مفهوم شدن آن خواهد شد، با توجه به آنکه توضیحات متا بصورت ثانویه بر روی سئو تارنما شما تاثیر می گذارد . نباید خوانایی و جذابیت نوشته را فدای به کارگیری لغات حساس کرد . 

به توضیحات متا بعنوان تبلیغی برای محتوای کاغذ نگاه کنید: نوشته توضیحات بایستی تا جای ممکن جذاب و دارای ربط باشد . توضیحات باید با محتوای متن شما هم آوا بوده و تا جای ممکن استفاده کننده را به کلیک کردن روی لینک و پیوند مطلب ترغیب نماید . 

طول: تعداد کاراکتر های متا تگ توضیحات بایستی میان 135-160 کاراکتر باشد . گوگل این عدد را جدیداً ارتقا داده هست . در شرای تعداد کاراکتر ها بیش از این عدد باشد گوگل آن را در ورقه نتایج کاوش خواهد ناکامی . 

نکته: هم اکنون توضیحات متا می‌تواند تا 300 کاراکتر نیز باشد . البته باید به این نکته توجه داشت که گوگل مثل پیشین برای عبارات اصلی متعدد طول کاراکتر متفاوتی برای توضیحات برگه کاوش میپذیرد . با پاره ای جستجو متوجه می گردید که در بعضا لغت ها با اهمیت توضیحات بیش از 160 کاراکتر بوسیله گوگل شکسته شده اند . به این ترتیب همواره گذشته از انتخاب ارتفاع کاراکتر توضیحات خویش کلمه و واژه اصلی را در گوگل کاوش نمایید و تعداد مجاز کاراکتر برای توضیحات متا را گزینش نمایید . 

توضیحات متا تکراری در صفحه های خود به کار نبرید: گوگل صفحاتی که متا تگ کپی داشته باشند را ممکن می باشد از برگه نتایج کاوش حذف کند . در صورتیکه تعداد متا تگ های توضیحات نسخه برداری گردیده در سایت فراوان باشد کل وبسایت ممکن میباشد با پنالتی روبرو شود . 

از rich snippets استعمال کنید: ریچ اسنیپت rich snippets ها با افزودن اطلاعات به پیوند وب سایت شما در صفحه نتایج کاوش به ارتقاء بازدید سایت شما یاری می نمایند . همت کنید از داده ها گرافیکی مانند ستاره برای لحاظ کاربران، فیلم و عکس و مانند اینها در این بخش استعمال فرمائید . 

نمونه 
هایی از به کارگیری اصولی متا توضیحات در ادامه تعدادی نمونه از نحوه به کارگیری متا تگ توضیحات به رخ اصولی را مشاهده می فرمایید . 

واژه 
با اهمیت " گوگل Adwords چه می‌باشد " توضیحات فراوان بی آلایش و به زبانی قابل ادراک متن گردیده اند . توضیحات می بایست جالب باشد و در ضمن مخاطب را تشویق کند که برای قرائت ادامه توضیحات بر روی لینک تارنما شما کلیک کند . 

متا 
تگ توضیحات برای گوگل ادوردز 


در ادامه مثال ای از به کارگیری markup به صورت ستاره برای سناریو جايگاه داده شده به برگه از سوی یوزرها میباشید . این رویه می تواند یاور با یک توضیح کوتاه و به کارگیری کلمه و واژه هایی که کاربر را به کلیک تشویق کند، دوچندان کارامد باشد . 

 

اسکیما 
مارکاپ در توضیحات متا 

 


واژه و کلمه حیاتی “meta description” همانگونه که اشاره کرده بودیم گاهی گوگل به لغات با اهمیت خاصی اجازه می دهد که توضیحات بیشتری از دیگر لغت ها با اهمیت داشته باشند . دست اندرکاران دیگر هم می تواند در قابلیت و امکان نوشتن توضیحات طولانی خیس دخیل باشد . 
در تصویر زیر مثال به کارگیری توضیحات طولانی در لغت ها با اهمیت که گوگل اجازه به کارگیری چنین توضیحاتی را داده هست را مشاهده می کنید: 


توضیحات 
متا بصورت طولانی تر از معمول 

مثالهای 
به کارگیری نا مناسب متا تگ توضیحات واژه و کلمه 
حساس "best burgers in London" در تصویر پایین مشاهده می کنیدکه وب سایت برای توضیحات برگه درباره همبرگر توضیحاتی می‌دهد در حالیکه کاربری که این عبارت را جستجو کرده احتمالاً به دنبال یافتن مکانی برای تناول کردن همبرگر در شهر لندن می باشد . درضمن در توضیحات از واژه و کلمه حیاتی مد نظر، عبارت Best در توضیحات درج نشده است . 

 

عدم 
به کارگیری کلمه ها حساس در متا توضیحات 

واژه و کلمه 
مهم "captain america civil war review" در این لینک و پیوند نیز از rich snippet markup استعمال شده هست اما واژه با اهمیت بدون آنکه داده ها بیشتری به ما بدهد در توضیح تکرار گردیده هست . در ضمن به برهان آنکه ارتفاع توضیحات بیش از حد بوده هست گوگل توضیحات را شکسته نمایش داده است . 

عدم 
درج توضیح مطلوب برای متا 

واژه 
مهم "meta descriptions" اسم وب سایت High Rankings است البته همانگونه که مشاهده میکنید، ظاهراً گوگل نتوانسته است داده ها توضیحات برگه را بخواند . و چنین مشکلی از سایتی که خویش برای سئو ادعا دارااست قابل قبول نمیباشد . 

معرفی مطالب جالب با لینک منبعسئو در مشهد, سئو مشهد بهینه سازی سایت, بهینه سازی سایت درمشهد,...
ما را در سایت معرفی مطالب جالب با لینک منبع دنبال می کنید

نویسنده : امین طیرانی بازدید : 56 تاريخ : يکشنبه 18 شهريور 1397 ساعت: 17:07