برچسب عنوان یا تگ عنوان چیست و نحوه ی استفاده بهینه از تگ عنوان | بلاگ

برچسب عنوان یا تگ عنوان چیست و نحوه ی استفاده بهینه از تگ عنوان

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

برچسب عنوان یا تگ عنوان یک عنصر HTML است که عنوان یک صفحه وب را مشخص می کند. تگ های عنوان در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) به عنوان یک سرخط قابل کلیک برای یک نتیجه معین نمایش داده می شوند و برای قابلیت استفاده ، سئو و به اشتراک گذاری اجتماعی بسیار مهم هستند. برچسب عنوان یک صفحه وب باید یک توضیح دقیق و مختصری از محتوای آن صفحه وب باشد.

برای مثال به کد زیر توجه کنید:

 

 

 

 

فرمت بهینه

کلید واژه اولیه - کلید واژه ثانویه | نام تجاری

8-foot Green Widgets - Widgets & Tools | Widget World

طول بهینه عنوان

گوگل معمولا 50 تا 60 کاراکتر اول تگ عنوان را نمایش می دهد. اگر عناوین خود را تا کمتر از 60 کاراکتر حفظ کنید، تحقیقات ما نشان می دهد که شما می توانید 90٪ از عناوین خود را به درستی نمایش دهید. هیچ محدودیتی در استفاده از کاراکتر ها وجود ندارد، زیرا کارکتر ها می توانند در عرض با یکدیگر متفاوت باشند و نمایشگر عنوان گوگل حداکثر (در حال حاضر) تا 600 پیکسل را می تواند نمایش دهد.

چرا برچسب های عنوان مهم هستند؟

تگ های عنوان یکی از عوامل مهم در کمک به موتورهای جستجو در درک آنچه در مورد صفحه شما است، هستند و اولین تصوری هستند که بسیاری از افراد از صفحه شما دارند. تگ های عنوان در سه مکان کلیدی استفاده می شود: (1) صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs)، (2) مرورگرهای وب و (3) شبکه های اجتماعی.

 1. صفحات نتایج موتور جستجو

برچسب عنوان شما (با چند استثناء) عنوان نمایش داده شده شما را در SERPs تعیین می کند و اولین تجربه جستجوی بازدید کننده از سایت شماست. حتی اگر سایت شما خوب رتبه بندی شود، عنوان خوب می تواند عامل تعیین کننده و یا شکست در تعیین اینکه آیا کسی روی لینک شما کلیک می کند یا خیر باشد.

 1. مرورگرهای وب

برچسب عنوان شما نیز در بالای مرورگر وب شما نمایش داده می شود و به عنوان نگهدارنده عمل می کند، به ویژه برای افرادی که تگ های باز بسیاری را در مرورگر خود دارند. عناوین منحصر به فرد و عناوینی که به راحتی قابل تشخیص باشند به همراه کلمات کلیدی مهم در نزدیک ترین مکان، این اطمینان را حاصل می کند که مردم محتوی شما را به راحتی دنبال کنند و انها را از دست ندهند.

 1. شبکه های اجتماعی

برخی از وب سایت های خارجی - به خصوص شبکه های اجتماعی - از برچسب عنوان شما برای زمانی که می خواهند صفحه شما را به اشتراک بگذارید استفاده می کنند. در اینجا یک تصویر از فیس بوک را برای مثال برای شما قرار داده ایم:

به یاد داشته باشید که برخی از شبکه های اجتماعی (از جمله فیس بوک و توییتر) دارای متا تگ های مربوط به خود هستند، که به شما این امکان را می دهد که عناوینی را مشخص کنید که از برچسب عنوان اصلی شما کمی متفاوت است. این کار می تواند به شما اجازه دهد سایت خود را برای هر شبکه ای بهینه سازی کنید و از عناوین طولانی تری در زمان و یا جایی دیگر استفاده کنید که این کار می تواند برای شما سودمند باشد.

چگونه یک برچسب عنوان خوب بنویسم؟

از آنجایی که برچسب های عنوان بخش مهمی از بهینه سازی موتورهای جستجو و تجربه جستجو کاربر هستند، نوشتن آنها به طور موثر فوق العاده به تلاش کمی نیاز دارد، اما تاثیر زیادی در سئو دارد. در اینجا توصیه های حیاتی برای بهینه سازی برچسب های عنوان برای موتورهای جستجو و اهداف کاربردی را برایتان ارائه داده ایم:

 1. مشاهده طول عنوان خود

اگر عنوان شما بیش از حد طولانی است، موتورهای جستجو ممکن است با اضافه کردن یک علامت ("...") آن را کاهش دهند و این کار می تواند کلمات مهم را از آن حذف کند. در حالی که ما به طور کلی توصیه میکنیم عناوین خود را زیر 60 کاراکتر نگه داریم، تعیین دقیق میزان کاراکتر ها کمی پیچیده تر است زیرا این محدودیت بر اساس عرض عنوان نیز برنامه ریزی شده است که محدوده آن 600 پیکسل است.

بعضی از کاراکتر ها به طور طبیعی فضای بیشتری را به خود اختصاص می دهند. یک کاراکتر مثل حرف بزرگ "W" از کاراکترهای حروف کوچک مانند "I" و یا "t" گسترده تر است. نگاهی به نمونه های زیر:

در عنوان اول 77 کاراکتر کامل نمایش داده میشوند، زیرا "ittl" در "Littlest" بسیار باریک است و عنوان دارای ("|") است. عنوان دوم کاراکتر های پس از 42 کاراکتر اول به دلیل حروف بزرگ آن (مانند "W") حذف می شود و این واقعیت که کلمه بعدی در برچسب عنوان نام کامل وب سایت است از آن حذف شده است.

سعی کنید از عناوین ALL CAPS (حروف بزرگ) اجتناب کنید. ممکن است خواندن آنها برای بازدید کنندگان دشوار باشند، و ممکن است گوگل تعداد کاراکتر های نمایش داده شده را کاهش دهد.

در نظر داشته باشید که حتی با محدودیت طول عنوان، موتورهای جستجو ممکن است عنوان متفاوتی را برای نمایش آنچه شما در برچسب عنوان خود ارائه می کنید را ارائه دهند. به عنوان مثال، گوگل ممکن است نام تجاری شما را به عنوان نمایش داده شده اضافه کند، مانند این:

 

در اینجا، به این دلیل که Google قبل از اضافه کردن نام تجاری متن را قطع کرده است (متن قبل از "..." متن اصلی است)، فقط 35 عنوان ازعنوان اصلی نمایش داده شده است. در مورد نحوه جلوگیری از بازنویسی عنوان خود توسط موتورهای جستجو اطلاعات زیر را مشاهده نمایید.

به یاد داشته باشید که در برخی موارد ممکن است عناوین طولانی تر ممکن برای اشتراک گذاری اجتماعی بهتر کار کنند و اینکه بعضی از عناوین به طور طبیعی طولانی هستند. پس خوب است بدانیم که چگونه عناوین در نتایج جستجو ظاهر می شود، اما هیچ امتیازی برای استفاده از عناوین طولانی وجود ندارد. از قضاوت خود استفاده نمایید و از دید یک جستجو کننده به سایت خود نگاه کنید.

 1. کلمات کلیدی سئو را بیش از حد استفاده نکنید

در حالی که هیچگونه جریمه ای در الگوریتم های گوگل برای عناوین طولانی ساخته نشده است، اما اگر شما عنوان خود را با  کلمات کلیدی پر کنید به طوری که یک تجربه کاربری بد را ایجاد کند شما ممکن است به دردسر بیافتید، مانند:

Buy Widgets, Best Widgets, Cheap Widgets, Widgets for Sale

از استفاده از عناوینی که فقط یک لیست از کلمات کلیدی را تشکیل داده اند و یا تکرار تغییر یافته از کلمه کلیدی است به صورت مکرر اجتناب کنبد. این عناوین برای جستجو کاربران بسیار بد است و می تواند برای شما در مواجه با موتورهای جستجو مشکل ایجاد نماید. موتورهای جستجو تغییرات کلمات کلیدی را درک می کنند، و این کار غیر ضروری و غیرممکن است که هر نسخه از کلمات کلیدی خود را درون یک عنوان قرار دهید.

 1. به هر صفحه یک عنوان منحصر به فرد بدهید

عناوین منحصر به فرد به موتورهای جستجو کمک می کنند تا بفهمند که محتوای شما منحصر به فرد و ارزشمند است، و همچنین نرخ کلیک را افزایش می دهد. در مقیاس صدها و یا هزاران صفحه موجود، ایجاد یک عنوان منحصر به فرد برای هر صفحه غیر ممکن است، اما CMS مدرن و قالبهای مبتنی بر کد باید به شما اجازه دهد حداقل عناوین منحصر به فرد را برای تقریبا هر صفحه مهم در سایت شما ایجاد کنید. برای مثال، اگر شما هزاران صفحه محصول با یک پایگاه داده از نام و دسته بندی محصولات داشته باشید، می توانید از این داده ها برای ایجاد عناوین استفاده کنید:

[Product Name] - [Product Category] | [Brand Name]

[نام محصول] - [رده محصول] | [نام تجاری]

از عناوین پیش فرض، مانند "صفحه اصلی" یا "صفحه جدید" اجتناب کنید- این عناوین ممکن است باعث شود که Google فکر کند محتوای شما در سایت شما (یا حتی در سایر سایتهای وب) تکراری است. علاوه بر این، این عناوین تقریبا همیشه نرخ های کلیک را کاهش می دهند. از خود بپرسید: چقدر احتمال دارد شما بر روی یک صفحه با نام "بدون عنوان" یا "صفحه محصول" کلیک کنید؟

 1. کلمات کلیدی مهم در ابتدا قرار دهید

بر اساس آزمایش ها و تجربیات ، کلمات کلیدی نزدیکتر به شروع برچسب عنوان شما ممکن است تاثیر بیشتری در رتبه بندی جستجو داشته باشد. علاوه بر این، تحقیقات تجربی تجربه نشان می دهد که افراد ممکن است به اندازه دو کلمه اول یک عنوان اسکن کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم عناوینی را که در آن جنبه ی منحصر به فرد بودن صفحه (به عنوان مثال نام محصول) است را در مکان های اول نمایش دهید. از عناوینی مانند زیر اجتناب کنید:

Brand Name | Major Product Category - Minor Product Category - Name of Product

نام تجاری | نوع محصول اصلی - رده محصولات کوچک - نام محصول

عنوان هایی مانند مثال بالا اطلاعات تکراری هستند و در نگاه اول مقدار منحصر به فرد بسیار کمی را ارائه می دهند. علاوه بر این، اگر موتورهای جستجو یک عنوان مانند این را قطع کنند، بخش منحصر به فرد بیشتر احتمال دارد که ناپدید شود.

 

 1. از نام تجاری خود استفاده کنید

اگر یک برند قوی و معروف دارید، آنگاه اضافه کردن آن به عناوین خود ممکن است به افزایش نرخ کلیک کمک کند. ما معمولا توصیه می کنیم نام تجاری خود را در انتهای عنوان قرار دهید، اما مواردی مانند صفحه اصلی یا صفحه شما وجود دارد که ممکن است بخواهید بیشتر بر پایه نام تجاری شما تمرکز داشته باشد. همانطور که قبلا ذکر شد، گوگل ممکن است نام تجاری شما را به صورت خودکار به عناوین نمایش داده شما اضافه کند، بنابراین توجه داشته باشید که نتایج جستجوی شما به چه صورت نمایش داده خواهد شد.

 1. برای مشتریان خود بنویسید

در حالی که برچسب های عنوان برای سئو بسیار مهم هستند، به یاد داشته باشید که اولین کار این است که کلیک بیشتری را از بازدیدکنندگان هدفمند که احتمالا محتوای شما را دارای ارزش بیشتری می دانند بدست آورید. در هنگام ایجاد برچسب های عنوان خود، علاوه بر بهینه سازی و استفاده از کلمات کلیدی، در مورد تجربه کاربر وارد شده نیز فکر کنید. برچسب عنوان اولین تعامل بازدید کننده جدید با نام تجاری شما است هنگامی که آن را در نتایج جستجو پیدا می کند. این عنوان باید پیام مثبت و دقیقی را به گیرنده منتقل کند.

چرا گوگل از برچسب عنوان من استفاده نمی کند؟

گاهی اوقات ممکن است گوگل یک عنوان را نمایش دهد که با برچسب عنوان شما مطابقت ندارد. این می تواند خسته کننده باشد، اما هیچ راهی آسان برای مجبور کردن آنها به استفاده از عنوان تعریف شده شما وجود ندارد. وقتی این اتفاق می افتد، چهار توضیح احتمالی برای آن وجود دارد ...

 1. عنوان شما پر از کلمه کلیدی پر است

همانطور که در بالا توضیح داده شد، اگر شما سعی می کنید عنوان خود را با کلمات کلیدی (گاهی اوقات به عنوان "بهینه سازی بیش از حد") پر کنید، گوگل ممکن است که آن را به سادگی بازنویسی کند. به دلایل بسیاری، عنوان خود را برای جستجوی بیشتر و مفید تر کاربران بازنویسی کنید.

 1. عنوان شما با پرس و جو کاربر مطابقت ندارد

اگر صفحه شما مطابق با یک پرس و جو جستجو باشد که به خوبی در عنوان شما نشان داده نشده است، گوگل ممکن است که عنوان نمایش شما را بازنویسی کند. این این کار لزوما بد نیست - هیچ عنوانی با هر جستجو قابل تصوری مطابقت ندارد - اما اگر عنوان شما برای جستجوهای مطلوب، حجم بالا رد شود، پس آن را برای مطابق بهتر با کلمات کلیدی جستجو و قصد آنها باز نویسی کنید.

 1. شما یک عنوان جایگزین دارید

در برخی موارد، اگر عنوان شما شامل اطلاعات متناوب، مانند برچسب های متا برای فیس بوک یا توییتر باشد گوگل ممکن است تصمیم به استفاده از این عناوین به جای عنوان اصلی را بگیرد. باز هم، این لزوما یک کار بد نیست، اما اگر این نمایش عنوان نامناسبی را برای سایت شما ایجاد می کند، ممکن است بخواهید داده های عنوان جایگزین را بازنویسی کنید.

 1. شما یک فهرست DMOZ قدیمی دارید

در موارد نادر، موتورهای جستجو ممکن است یک عنوان از DMOZ (همانند Open Directory Project) را بکشند. اگر عنوان صفحه نمایش شما در جستجوی با تگ عنوان شما مطابقت نداشته باشد، اما با لیست DMOZ شما را مطابقت داشته باشد، شما می توانید این جایگزینی را با تگ Robots NOODP مسدود کنید، که این کار شبیه به این است:

 

 

روبات های متا یک موضوع نسبتا فنی هستند، اما اگر شما یک عنوان نمایش داده شده غیر قابل توصیف را در SERP می بینید یک جستجوی سریع در DMOZ برای تجارت خود انجام دهید.

 

...
نویسنده : امین طیرانی بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت: 17:01